Постои ли љубов?

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
25.181
Леле и јас не ја имам почуствувано вистинската. Ама ајде ке дојдат и моите пет минути
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Никола напиша:
Се разбира дека постои, најчесто петок, сабота вечер. Тогаш е време за љубов.
Oh kutriot toj!
Drugite denovi ne mu se gleda:nesum:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Postoi ljubov samo e prasanje na vreme koga ke ja najdes vistinskata...
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Постои,и јас така имам слушнато....
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
kao sto imam slusano ljubovta ja izmislile siromasnite za da imaat seks bez pari
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Мислам дека ми се случува последниве 6 месеци.Т.е не мислам...сигурна сум.:wub:
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
точкест напиша:
А добро некој да дефинира што е тоа љубов може ли?
Дефинирањето на љубовта е разочарување за сите романтичари.Некој хормон на среќа кој се лачел, чиј ефект се постигнува и со купување на чоколадо.Така нешто беше.Некој ако знај постручно ,нека ме коригира.Јас привремено ја прифаќам оваа лаичка теорија.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Додека некои се прашуваат дали постои љубовта и си повторуваат во себе дека таа носи само болка и страдање и дека тоа всушност не е љубов,другите ќе се заљубат и ќе бидат среќни.Не може никој од тие што сметаат дека ТАА не постои да негира дека чувството на топлина,нежност во прегратките,бакнежите,огромната желба да го/ја видите,чувството на осаменост кога не е блиски...дека не е ни Љ од ЉУБОВ...

EДИТ:Болката и страдањето што ги чувствуваме кога некој ќе замине не е ли доказ за љубов?
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Неможеш да дефинираш љубов затоа што за секој и секого е различно чувството.Да љубовта е поврзување на хормоните и се вљубуваш во некого,но ако речеш така значи го сакаш човекот само затоа што има убаво тело.За да освоиш некого треба да имаш разбирање.Како можеш да речеш дека љубовта не постои,се гледа воздухот што го дишеш?Исто и љубовта не се разбира се чувстува.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
BoYd напиша:
Мислам дека ми се случува последниве 6 месеци.Т.е не мислам...сигурна сум.:wub:
Постов е одличен пример за тоа дека повеќето луѓе во зависност од периодот кажуваат дали постои или не. Разочаран ќе каже дека не постои, а оној кој се наоѓа во врска и ја чувствува љубовта ќе каже дека постои.
Во ред, има и исклучоци. Јас сум исклучок де:pos:Секогаш велам дека постои љубов.
Ех, добар пример може да ми е некој пар кој често го гледам, да ти е милина да си во нивна близина.

Сум ја почувствувала љубовта и сум се „сретнала” со сите чувства кои ги предизвикува таа.
Без разлика дали ќе наречете некоја љубов возвратена или еднострана, сепак постои.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
ednas sum ja pocuvstvuval bi trebalo da postoi :)
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Епа ајде убедете ме дека постои љубов ......ајде чекам ....нема љубов! само чиста психа егоист сум па шо ајде шо ми можете ....ете баш ова е психа
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
додека не ја почувствуваш неможам да те убедам во и со ништо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom