Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Seuste gi nemam dobieno parite od povrat na ddv? Ima uste nekoj sto ne gi dobil parite ?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Имаше изгледа некој баг на апликацијата овие денови. Пред 2-3 дена проверив да видам колкав поврат имам до сега во ова тримесечје и ми даде дека веќе го имам поминато лимитот од 1800 денари. Знаев дека ова не е можно и дека немам скенирано толку. Денес пак отворам, гледам се поправиле, си стои реално некаде околу 700 денари.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Имаше изгледа некој баг на апликацијата овие денови. Пред 2-3 дена проверив да видам колкав поврат имам до сега во ова тримесечје и ми даде дека веќе го имам поминато лимитот од 1800 денари. Знаев дека ова не е можно и дека немам скенирано толку. Денес пак отворам, гледам се поправиле, си стои реално некаде околу 700 денари.
Ja dobi isplatata za minatite 3 meseci?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Абе ви се скенираат на чудово сметките? Вечерва пробувам се убив од држење телефонот на QR кодов и никако да скенира сметкатки. Пробував неколку пати и после неколку обиди ќе ја скенира ама многу споро и ќе пише или нема конекција или дека е веќе поднесена сметката.

И порано ми правело проблем особено кога е лоша светлината во просторијата ама сум успевал да скенирам сметки.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Кога ќе исплаќаат за тромесечието што помина?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Абе ви се скенираат на чудово сметките? Вечерва пробувам се убив од држење телефонот на QR кодов и никако да скенира сметкатки. Пробував неколку пати и после неколку обиди ќе ја скенира ама многу споро и ќе пише или нема конекција или дека е веќе поднесена сметката.

И порано ми правело проблем особено кога е лоша светлината во просторијата ама сум успевал да скенирам сметки.
Имав и јас таков проблем, ми јавува дека немам конекција со УЈП, но трае кратко, две три минути и на крај успешно скенирање(откако ќе почне веќе и рака да ми се тресе):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom