Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Дали има уште некој друг среќник што не доби пари на сметка за трето тромесечие!?
Треба ли да пријавам негде?
Една колешка од работа кажуваше дека и кај ќерка и не стигнале парите до прошлата недела. Пријавиле во УЈП и веднаш после тоа и ги пуштиле. Така да најдобро е да прашаш таму.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.032
Поени од реакции
945
Дали некој знае
Дали лице кое не прима плата а има трансакциска сметка може да скенира и да добие пари?

Sent from my LG-M200 using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дали некој знае
Дали лице кое не прима плата а има трансакциска сметка може да скенира и да добие пари?

Sent from my LG-M200 using Tapatalk
Јас до сега така земав за неколку месеци.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Koga i sakav da se registriram na Moj DDV sekogas mi pisase vasiot maticen broj e veke vo upotreba, i otidov vo ujp da vidam na koj email mi e zaveden maticniot broj i greska bese emailot pisan no go promenija toa, mi kaza koe mi e korisnickoto ime i pasw si smeniv nov i sega se najaviv na MojDDV aplikacijata za skeniranje smetki i sega od dole mi pise "Za da moze da se izvrsi uplata za parite od povrat na ddv da ja vnesete vasata transakciska smetka. Za promena na smetkata tn...". Prasanjeto mi e dali moze da vnesam druga smetka koja ne e na moe ime tuku na roditel i tamu da stigat tie parite od 3mesecnoto skeniranje ili moram licno mojata koja e zavedena vo ujp pod mojot maticen broj ili korisnicko ime? Moze nekoj da pojasni toa kako odi?
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Koga i sakav da se registriram na Moj DDV sekogas mi pisase vasiot maticen broj e veke vo upotreba, i otidov vo ujp da vidam na koj email mi e zaveden maticniot broj i greska bese emailot pisan no go promenija toa, mi kaza koe mi e korisnickoto ime i pasw si smeniv nov i sega se najaviv na MojDDV aplikacijata za skeniranje smetki i sega od dole mi pise "Za da moze da se izvrsi uplata za parite od povrat na ddv da ja vnesete vasata transakciska smetka. Za promena na smetkata tn...". Prasanjeto mi e dali moze da vnesam druga smetka koja ne e na moe ime tuku na roditel i tamu da stigat tie parite od 3mesecnoto skeniranje ili moram licno mojata koja e zavedena vo ujp pod mojot maticen broj ili korisnicko ime? Moze nekoj da pojasni toa kako odi?
Мора да е на твое име.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.167
Поени од реакции
3.135
Браќа и сестри.. Кога скенирате треба да се избере и коло за да фискалната биде во игра за некоја си награда?
Ако да, сега треба да се избира значи 2 коло така?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Има ли некакво известување апликацијата дека ти се исплатени парите?
 
Член од
11 јануари 2021
Мислења
63
Поени од реакции
261
Има ли некакво известување апликацијата дека ти се исплатени парите?
Не, освен ако не ти стигне известување од апликацијата од банката дека имаш прилив на пари, ништо друго не стигнува.
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
Кај мене на Тутунска банка денеска легнаа парите за октомври-ноември и декември.
Ме изненадија со брзината.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Не, освен ако не ти стигне известување од апликацијата од банката дека имаш прилив на пари, ништо друго не стигнува.
На сајтот Е ПДД се проверува. Сега проверив и пишува Повратот е во фаза на подготовка.
Можеле истово да го стават да се проверува и на самата апликација Мој ДДВ па да си биде се во една апликација.

И дајте спојте ја темава со оваа
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.132
која е максимална сума за скенирање сметка за физички лица?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom