Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
220
Поени од реакции
88
Не е тоа за тромесечието, за викендот без ддв е.
луда работа а тие 1800 кога како газда на фирма ти вика до 15 мора плата да пуштиш а они тераат после 15 у месецот нема логика :pos::pos::pos::pos::X3::X3::tapp::tapp::tapp::tapp:
 
Член од
18 април 2014
Мислења
63
Поени од реакции
9
Од утре би требало да почнат да исплаќаат за тромесечието.
 
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2011
Мислења
3.526
Поени од реакции
2.229
440 нигде ги нема да пуштат од викендот.. А за тие 1800 да не праем муабет..
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.275
Поени од реакции
2.254
Мене вчера ми пуштија 1800ден за минативе 3 месеца
 
Член од
21 април 2008
Мислења
184
Поени од реакции
46
Уште ги нема 4560 ден од викенд без ддв на потрошени 30к ден
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.372
Поени од реакции
11.729
Планираат да вратат 400 денари или да се задоволам со тие 6 што ми ги вратија? :pos:
 
Член од
19 март 2013
Мислења
297
Поени од реакции
153
Се врти муабет дека скенирањето фискални после нова година ќе престане, дали има некој сознание во врска со тоа?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
9.228
Поени од реакции
3.256
Јас уште не добив пари на сметка за трето тромесечие.
Има ли некој друг што не го исплатиле!?
 
Член од
13 март 2015
Мислења
84
Поени од реакции
49
Јас уште не добив пари на сметка за трето тромесечие.
Има ли некој друг што не го исплатиле!?
Има доста лица што сеуште немаат добиено пари. Јас сум исто мегу нив, до денес сеуште нема ништо.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.158
Поени од реакции
5.114
Се врти муабет дека скенирањето фискални после нова година ќе престане, дали има некој сознание во врска со тоа?
Ќе престанат само наградните игри што ги даваа, а скенирање и поврат на ддв ќе има
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
9.228
Поени од реакции
3.256
Дали има уште некој друг среќник што не доби пари на сметка за трето тромесечие!?
Треба ли да пријавам негде?
 
На врв Bottom