Општи дискусии за игри

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Вчера ми излезе лајв стриминг од некој јутјуб канал (алгоритамот пука на најјако откако ја имам конзолата и гравитирам на оваа страна од платформата, па недајбоже јутјуб да ми предложи песна повеќе), типот ја играше Sifu, па да бидам искрен ми фати око за да ја купам во иднина. Сега ме чекаат основните игри што се одамна поминати, и со тоа слободно време што го имам, наредниве месец-два сигурно ќе ми бидат исполнети, ама Сифу ми изгледа како одлична забава, за разлика од на пример Dying Light 2 која лично не ми фати нешто око (го гледав Горазд вчера стримаше) и најверојатно не е мој тип на игра, иако изгледа доста динамично. Шо знам.
Ептен интересно изгледа. Ја има и за РС по торенти веќе, симнав да ја пробам баш и позитивен впечаток ми остави после пола саат.
Ќе има добар попуст на Плејстејшн секако, ако не порано тогаш сигурно на летната продажба. А ништо чудно и на ПС+ да ја пуштат после некое време.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Ептен интересно изгледа. Ја има и за РС по торенти веќе, симнав да ја пробам баш и позитивен впечаток ми остави после пола саат.
Ќе има добар попуст на Плејстејшн секако, ако не порано тогаш сигурно на летната продажба. А ништо чудно и на ПС+ да ја пуштат после некое време.
Еј супер. Прееска баш читав review-а од кога го напишав постов. Ќе ја чекам, посекако не ми се брза :D одвреме-навреме пратам попусти преку psdeals или ако ми излезе нешто рандом ради алгоритми и слично.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Не знам дали е прашањево за тука, ама ај да пробам :D - играчница што работи во недела кај што може да се игра ПЕС/ФИФА на Сони?
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
2.360
Zdravo
Dali nekoj ja igra Lords Mobile
Да ја играм, бев во гуилд каде бевме само балканци, а сега се споивме со Bloodfirre Legacy.
без да фрлиш 1000евра во таа игра, не стигаш далеку. пазите некој кинез да не ви дојде сите да ве запали.
Дали некој од вас продолжил сериозно да ја игра Lords Mobile? Имам неколку прашања.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Абе, кога е најбоље да се приклучиш на Star Citizen? За едно 10 години?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.297
Игра некој Hell Let Loose? :)
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
713
Поени од реакции
937
Zdravo da ve prasam imase edna igrano porano na vremeto cinam strategiska so Makedonija, Persija i Indija? Dali nekoj ja znae igrata kako se vika i dali bi mozel da mi prati link da ja simnam?
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.771
Поени од реакции
10.523
Да препорачате неекоја игра за телефон? Да тепам време кога ми е досадно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom