Општи дискусии за игри

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.860
Поени од реакции
11.482
Користи некој Game Pass од XBox? Ја нема Македонија на листата. Мора VPN за тоа или има друг трик?
Дај помогнете се мачам за пристап долго време.
Смени локација на Windows на некоја ЕУ држава (можеш Малта за да ти биде на англиски Microsoft / Xbox store), и после пробај направи профил (или прво пробај логирај се со постоечкиот). Би требало да функционира. Е сега, ја кога го правев ова морав да земам gift card од G2A за да платам subscription.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.176
Поени од реакции
21.289
Дали има овде членови кои играат сеуште Гембој или Гејмој колор? Зедов сега еден од носталгични причини па ме интересира дали има активни корисници.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.818
Поени од реакции
24.172
Не знам како никој уште не ја сподели оваа вест.
Датава, 18.01.2022 треба да се запише негде, зашто потегов дефинитивно ќе ја смени индустријава и гејмингот во целост.

 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.238
Поени од реакции
27.577
Не знам како никој уште не ја сподели оваа вест.
Датава, 18.01.2022 треба да се запише негде, зашто потегов дефинитивно ќе ја смени индустријава и гејмингот во целост.

Ke ja smeni vo poloso.
Microsoft e Disney na gaming svetot momentalno.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.238
Поени од реакции
27.577
Полошо од моменталната ситуација во која се наоѓаше Activision Blizzard?
Па не би рекол.
Blizzard se zakopaa vo tinja, ama ne strikno za niv, microsoft go drzi najgolemiot del na AAA studia.
Toa ne mi se dopagja.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.818
Поени од реакции
24.172
Blizzard se zakopaa vo tinja, ama ne strikno za niv, microsoft go drzi najgolemiot del na AAA studia.
Toa ne mi se dopagja.
Топ deal испадна ова и за Blizzard, со оглед на тоа во која ситуација се наоѓа компанијата успеаа да измолзат многу повеќе пари од што требаше.

Епа јебига, мораше да направат вакви потези зашто премногу ќутек почнаа да јадат од Sony.
Држат најголем дел од студијава само последнава година, откако ги купија Bethesda и Activision Blizzard.

Не знам, според мене ова е добро за гејмингот.
Мора сеа Sony да излезе со некаква реакција и одговор на ова.
Конечно ќе има каква таква конкуренција и ќе почне да се размислува за купување на Xbox конзола, наместо Playstation.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.458
Поени од реакции
2.462
Искрено не знам колкава конкуренција ќе им бидат Bethesda i Activision Blizzard со оглед на тоа што ваѓаат недовршени и срање игри, што не е случајот со exclusive игрите на Sony.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.218
Поени од реакции
22.392
Конечно ќе има каква таква конкуренција и ќе почне да се размислува за купување на Xbox конзола, наместо Playstation.
Ако наредниве 10 години се сведат на ова што го напиша тогаш компјутериве и лаптопиве ќе ги користиме за Word, Paint и FB.
Конкуренцијата ќе се трка со ексклузивности за конзолите и тоа е тоа.

#prayforzamunda
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Ој. Кога има стим сејлови?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
27mi, ама пд кога постојат fanatical i humble bundle, не сум купил на стим
Пишав претхдно. Ја сум ти....тежок пи...т...
И ако купувам нешто, барем Capcom пари ми има заработено. Купив некој Резидент Ивл Bundle (4-5-6). Сакам и revelations да ги купам у акција...
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
Пишав претхдно. Ја сум ти....тежок пи...т...
И ако купувам нешто, барем Capcom пари ми има заработено. Купив некој Резидент Ивл Bundle (4-5-6). Сакам и revelations да ги купам у акција...
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Имaше стим сејл и ја купив R2D2(и носете се ако мислите дека ќе ја викам под друго име) и уште 2 resident evil. Ок, доволно фрлени пари за гејминг, се видиме наредна година...
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.353
Поени од реакции
25.030
Вчера ми излезе лајв стриминг од некој јутјуб канал (алгоритамот пука на најјако откако ја имам конзолата и гравитирам на оваа страна од платформата, па недајбоже јутјуб да ми предложи песна повеќе), типот ја играше Sifu, па да бидам искрен ми фати око за да ја купам во иднина. Сега ме чекаат основните игри што се одамна поминати, и со тоа слободно време што го имам, наредниве месец-два сигурно ќе ми бидат исполнети, ама Сифу ми изгледа како одлична забава, за разлика од на пример Dying Light 2 која лично не ми фати нешто око (го гледав Горазд вчера стримаше) и најверојатно не е мој тип на игра, иако изгледа доста динамично. Шо знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom