Општи дискусии за игри

D

Deleted member 53418

Гостин
Jas sum nekade na kraj na episode 3 i ja obozavam. Napikaj cudni, unikatni, ludi idei i sum prodaden.

Ogromna preporaka. Pogotovo so online momentot na pomaganje od/na drugi...



Me hajpna ama uste e 80$ koi ne mi se davaat, osven ako nekoj so ima zemeno prvite bundles na ps5ki pa da ja shitka/trampa, nemam fb i ne sum videl so se desava u grupata za ps4/5.

Ovaa Deathloop kakva e? Me vleci poso citav skoro This is how you lose the time war i mnogu me potseka na nea, enemies turned to lovers u time travel setting ama akcijata ko so dzirnav ic ne mi e dobra.

Mislev ke docekam jan/feb dur dojdat horizon zero i elden bez da potrosam pari na drugo ama izgleda ke se mora. :D
Јас ја имам ретурнал да ја свртам ќе ти ја шитнам 2000 денари ако си за.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Me hajpna ama uste e 80$ koi ne mi se davaat, osven ako nekoj so ima zemeno prvite bundles na ps5ki pa da ja shitka/trampa, nemam fb i ne sum videl so se desava u grupata za ps4/5.

Ovaa Deathloop kakva e? Me vleci poso citav skoro This is how you lose the time war i mnogu me potseka na nea, enemies turned to lovers u time travel setting ama akcijata ko so dzirnav ic ne mi e dobra.

Mislev ke docekam jan/feb dur dojdat horizon zero i elden bez da potrosam pari na drugo ama izgleda ke se mora. :D
До пред некој ден беше на попуст за четириесет и нешто, за малце си ја пропуштил. За блек фрајдеј сигурно пак ќе биде на попуст, а еве и друг ти пишал. По групиве не сум приметил некој да ја продава. Јас имав среќа одма штом земав да ја нуди еден за замена, па ја сменив за Рачет. Продолжив да ја играм откако ја завршив, сакам платинум иако е ептен рандом затоа што светот цело време процедурално се генерира и е различен па не знаеш каде и кога ќе ти го даде тоа што треба да го собереш, ама уште ми е интересно, како што пишував гејмплејот ептен ми се свиѓа.

Детлуп не ја земав. Ако има добар попуст за блек фрајдеј можеби тогаш затоа што некако не ми делува дека ептен ќе ме заинтересира.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Kako bi se drzela Metal Gear Phantom Pain i Ground Zero u 2021? Dur se druzam so Kojima a ja ima i na popust. Dali ke treba so jutub posle da okapam za prikaznata? Graficki kako stoi?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Kako bi se drzela Metal Gear Phantom Pain i Ground Zero u 2021? Dur se druzam so Kojima a ja ima i na popust. Dali ke treba so jutub posle da okapam za prikaznata? Graficki kako stoi?
Прегледај го приврзокот 273278

Досада, депресија, разочарување. После неколку часа изгубив дури и волја за живот.
Ја земав пред некој месец комплетната верзија и прво пуштив Ground Zeros, така ми предложи самата игра. После 10тина минути исклучив и си стоеше така до пред две недели кога решив да пробам пак затоа што немам играно друга Метал Геар, а порано слушав ептен пофалби за франшизата и секогаш ми беше желба да играм. Успеав некако да ја поминам мисијата Ground Zeros и ја пуштив главната игра. Аууу, колку ужасен старт. Ништо не правиш, а кога конечно ќе добиеш контола буквално 10 секунди играш и пак почнува некоја кат сцена. Додека го поминав тоа во болницата и стигнав до делот кај што можеш да почнеш нормално да играш, веќе ми ја уби цела желба и изгасив.
Ау колку ужасен старт. Не знам колку траеше тоа во болницата, али буквално дремки ме фатија од тоа туторијалот (или што и да им беше тоа.. ). Еден саат туторијал и глупи кат сцени шо дури не ми се веруваше дека се дешава.

Стелтот пролив, ужас.

Многу бев хајпнат за играва и се разочарав.
Автоматски споено мислење:

А пази ми идеше да кењам од звукот кога ќе се качиш на коњот... :гомце:
:icon_mrgr:

Јас не пробав пак да ја пуштам. Ама најдобро види гејмпеј малце, ако ти изгледа интересно вреди за 5 долари да се земе, може ќе ти се погоди.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Kako bi se drzela Metal Gear Phantom Pain i Ground Zero u 2021? Dur se druzam so Kojima a ja ima i na popust. Dali ke treba so jutub posle da okapam za prikaznata? Graficki kako stoi?
MGSVGZ е вовед во MGSVPP, трае една мисија дамо и би требало да ја земеш и неа. Јас ја изиграв на ПЦ кога излезе, ја имам и на ПС4 Про и можам да кажам дека е одлично средена и исполирана.
Стара е доста веќе ама мислам дека се држи одлично графички, јас би ја зел поготово знам дека те држи Коџима вајбот уште
 
  • Љубов
Reactions: wot

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.010
Поени од реакции
6.040
Играјќи ја некогаш, споредено со ова во видеово, визуелно е една огромна разлика. Не станува збор за графиката, туку за тоа колкава е мапата.
Тогаш изгледала огромна, мислиш ќе ти треба време да ја извозиш/прелеташ цела, додека сега, без таа „магла“, играва изгледа како мапата да е 100 пати помала.


п.с. Штета што е remaster, а не remake.
 
Последно уредено:

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
Играјќи ја некогаш, споредено со ова во видеово, визуелно е една огромна разлика. Не станува збор за графиката, туку за тоа колкава е мапата.
Тогаш изгледала огромна, мислиш ќе ти треба време да ја извозиш/прелеташ цела, додека сега, без таа „магла“, играва изгледа како мапата да е 100 пати помала.


п.с. Штета што е remaster, а не remake.
Ја играв порано малце. Нешто имаше фундаментално скршено со физиката и со мисиите..не успеав да ја свртам...
5ката ..поќе ми се свијаше...имаше барем хумор...
не знам. Не е дека рокстар ми се нешто најомилени..
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Mene duri i ne mi bese interesna tolku Village, za razloka od re7, re2make ama vo ovaa konkurencija e br.1

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
Mene duri i ne mi bese interesna tolku Village, za razloka od re7, re2make ama vo ovaa konkurencija e br.1

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
Дефинивно боља од 7мицата. Малце делуваше куса и репетитивна. Барем нешто поголема палета на фкусови . И помалце фокус на pursuer-и
Remake 2 ....не беше толку сјајна. Се гледа дека сечеле ствари...исто глупо како куп зомбиња се сунѓери за куршуми....и тирантот како те брка нон стоп лижеше гз... Мислам од најновите 2ката римејк како најниско ја рангирам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom