Општи дискусии за игри

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.588
Поени од реакции
81.177
Ај Конами што ја заебаа ПЕС оваа година, стварно ја заебаа...него кажете некој добар пач да дадете (линк од кај да симнам) со новиве трансфери со се нови тимови и дресови. Нормално и рејтингот на играчите да е горе-доле ист како во 2021, а не набилдани да се до крај...
 

v_tranced

Angry Fox
Член од
27 ноември 2021
Мислења
41
Поени од реакции
89
Дај кажете како да играм видео игри на кладење. Видео игри и да се кладам на себе. Пример фифа играм на сони 4 со други играчи и ставам на пример 50 евра на мене дека ќе тепам со друг играч онлајн. Нека пише некој ако знае, ја врска неам.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.418
Поени од реакции
4.249
Денес ги купив RE4-5-6 како пакет на стим.За некои...16 евра.
Ако некоја фирма ги има заработено мојте пари мора да е капком. its not much but its honest work.
...
У принцип..можда цел репертоар има да купам у иднина, ама акцијашки нормално...
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.232
Колку добра игра е BioShock: Infinite, знам дека каснам, али сега имав можност да ги изиграм сите три.
Сите три беа одлични, али крајот и целата приказна во третиов дел едноставно мавање од земја е.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.418
Поени од реакции
4.249
Колку добра игра е BioShock: Infinite, знам дека каснам, али сега имав можност да ги изиграм сите три.
Сите три беа одлични, али крајот и целата приказна во третиов дел едноставно мавање од земја е.
Еден од...како да ги наречам...рејвен шутерите(иако голем дел не се од рејвен).
Бренд кој подразбира линеарни шутери од стилот на F.E.A.R оа натака....(wolfenstein 2009, singularity, doom 3 ressurection of evil итн), карактеристика е што сите имаат некоја цака освен класични шутер елементи...
У принцип како тренд се замрени, нешто новата Prey ама толку(и таа не беше нешто сјајна плус)
 
Последно уредено:

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.418
Поени од реакции
4.249
Ја пробал некој Far Cry 6?
Ако ја имаш играно било која од 3, 4 , primal, 5, 5+ итн ја имаш играно и 6.
" Did I ever tell you what the definition of insanity is? Insanity is doing the exact... same fucking thing... over and over again expecting... shit to change... That. Is. Crazy. The first time somebody told me that, I dunno, I thought they were bullshitting me, so, I shot him. The thing is... He was right. And then I started seeing, everywhere I looked, everywhere I looked all these fucking pricks, everywhere I looked, doing the exact same fucking thing... over and over and over and over again thinking 'this time is gonna be different' no, no, no please... This time is gonna be different, "
3ката беше како...пророчна?Надовестуваше? Спојлер алерт?
Што имам на видеа...исти курац....
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.418
Поени од реакции
4.249
Сајд нота...се вратив на Blade of Agony. Да...третиов дел е каде играва навистина блешти...
Сите мисии се долги, значително потешки него претходно.
Ама затоа супер време си имам....
Следна ми е Hedon
 

Kajgana Shop

На врв Bottom