Општи дискусии за ТВ серии

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.251
Поени од реакции
27.640
Mene omilen moment mi bese
Site sho gi pobedi gi izeba i na krajot site SIMPS se sobrale i telefonski i pomagaat
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.355
Поени од реакции
25.042
Queens gambit ima 0/5 od mene

Miss me with that dno od serija :D
Вешто ја избегнувам досега, најверојатно нема никогаш да ја гледам. Класичен Нетфликс шаблон, се гледа од трејлерот. :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.239
Поени од реакции
78.860
Од пред извесно време сфатив дека сериите се губење време, бидејќи огромното мнозинство го развлекуваат плотот без врска. И квалитетните и лошичките. Некако како превара го доживувам тоа. Све у животот што ми краде време, повеќе го мразам, од тоа што ми краде пари.
Филмови глеам.
Не е дека не глеам серии уопште, али стварно пребирам.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.282
Поени од реакции
45.736
Пуштив, гледав што гледав, мислев дека на шахот ќе биде акцент ставен(глуп човек) оно цела серија снимиле за несфатени девојчиња.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.485
Не ми се верува дека 13 години вешто ја избегнувам "The Big Bang Theory". Требаше сосема рандом да кликнам лајк на една група за амерички ситкоми за да се заразам, иако низ годините милион пати ја фаќав на телевизија али ниеднаш не ми привлече внимание.

Уште едно во низата ремек дела на Chuck Lorre.


Се газам на Воловиц, еден од најдобрите кастинзи според напишаната скрипта, нормално после Дел Бој.

Види му фаца ... :pos::pos::pos:

wolowitz.jpg
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Не ми се верува дека 13 години вешто ја избегнувам "The Big Bang Theory". Требаше сосема рандом да кликнам лајк на една група за амерички ситкоми за да се заразам, иако низ годините милион пати ја фаќав на телевизија али ниеднаш не ми привлече внимание.

Уште едно во низата ремек дела на Chuck Lorre.


Се газам на Воловиц, еден од најдобрите кастинзи според напишаната скрипта, нормално после Дел Бој.

Види му фаца ... :pos::pos::pos:

Прегледај го приврзокот 275779
До коо сезона си? И на мене на почетоко ми беше омилен Воловиц, иако тука на форумо сите го форсираа Шелдон. Посебно ми бее јаки сцеенте дек шо се надвикува со мајка му од соба на соба :pos:
Жално е што после го усеруват лико, ама ај да не ти кршам филм...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.485
До коо сезона си? И на мене на почетоко ми беше омилен Воловиц, иако тука на форумо сите го форсираа Шелдон. Посебно ми бее јаки сцеенте дек шо се надвикува со мајка му од соба на соба :pos:
Жално е што после го усеруват лико, ама ај да не ти кршам филм...
До втора сезона сум, сеа баш гледав епизода во која настанот беше околу него. Кога го заглави роверот на Марс во ендек. :pos: :pos: :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Pick one:

-квалитетна серија;
-Нетфликс серија;
Narcos, The Crown, Ozark, Dark, Black Mirror, Mindhunter, House of Cards, The Ranch има добри фори, Russian Doll... :toe:
Автоматски споено мислење:

Да дополнам дека и дополнителните 2 сезони на Unsolved Mysteries ги имаат обработено супер, сега го нема Стак ама не можеме да кукаме по стари времиња, да го воскреснеме човекот не можеме. Тензијата и мистеријата им се на ниво, режијата на секоја епизода е и повеќе од солидна, моментот кога те лазат морници од интрото и крајот е сочуван.
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Ја фатив Lovecraft Country на ХБО, многу досадна прва епизода.

Од друга страна Boardwalk Empire ми е сега за сега десетка. Избегнувам серии за тој период рани 20ти век, пијанчишта, bootleggers, каубојци, мизерии, али серијава е продукциски бонбона, а и интересни ликови има.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.421
Поени од реакции
7.762
Narcos, The Crown, Ozark, Dark, Black Mirror, Mindhunter, House of Cards, The Ranch има добри фори, Russian Doll... :toe:
Автоматски споено мислење:

Да дополнам дека и дополнителните 2 сезони на Unsolved Mysteries ги имаат обработено супер, сега го нема Стак ама не можеме да кукаме по стари времиња, да го воскреснеме човекот не можеме. Тензијата и мистеријата им се на ниво, режијата на секоја епизода е и повеќе од солидна, моментот кога те лазат морници од интрото и крајот е сочуван.
The Ranch има се само добри фори не.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Па не знам зошто ја хејтате Queens Gambit, мене напротив ми е ремек дело во поглед на тоа што имаат успеано од најдосадната игра на светот (не се палете, сакам шах, ама досадно е да гледаш), да направат "акционен" филм во кој навиваш за еден од играчите и се радуваш кога ќе победи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom