Општи дискусии за ТВ серии

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
30 monedas извади одлична пилот епизода. Режисер е Алекс де ла Иглезија, кој прати европски филмови, треба да го знае типов. Продукција на ХБО.

Одлична прва епизода со мистерија и чат-пат хорор елементи. Едвај чекам нова епизода.
Богами прав блокбасер беше првава епизода
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.892
Поени од реакции
16.204
Ја гледал некој Ministerio del Tiempo ?
Во план сум од пред некое време да ја гледам, ја почнав изгледав две епизоди нешто на лик Дарк за сиротиње ми е :) враќање на време и слично, ама ако не ја знаеш историјата на Шпанија ќе те збуни серијава.
Не знам дали да ја продолжвам затоа да прашам реков, има 8.2 рејтинг на имдб.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
270
Поени од реакции
190
Здраво дали некој знае каде можам да ги најдам сите епизоди од серијата изгубени? Со си превод српски или хрватски или наш ама тешко дека ќе го прифати.. Поз
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Здраво дали некој знае каде можам да ги најдам сите епизоди од серијата изгубени? Со си превод српски или хрватски или наш ама тешко дека ќе го прифати.. Поз
За LOST ли збориш?

На piratebay ја имаш а преводи ќе си најдеш на podnapisi точка net на titlovi точка com на prijevodi-online точка org...

Е сега ќе видиш дали ќе ја симнеш од телевизија, дали блу реј, дали web-dl за да не се мачиш со местење на преводот... а ако ти се многу важни преводите прво ќе видиш за кој извор има превод, па симни ја таа верзија.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Здраво дали некој знае каде можам да ги најдам сите епизоди од серијата изгубени? Со си превод српски или хрватски или наш ама тешко дека ќе го прифати.. Поз
што тоа да го прифати?
ги имаш сите сезони на мкд

Ја уште је немам гледано Лост :D
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
270
Поени од реакции
190
За LOST ли збориш?

На piratebay ја имаш а преводи ќе си најдеш на podnapisi точка net на titlovi точка com на prijevodi-online точка org...

Е сега ќе видиш дали ќе ја симнеш од телевизија, дали блу реј, дали web-dl за да не се мачиш со местење на преводот... а ако ти се многу важни преводите прво ќе видиш за кој извор има превод, па симни ја таа верзија.
Да, знам за тој сајт piratebay ама кога ќе напишам lost излегуваат многу повеќе филмови (дел со тоа име) , не баш серијата.. Ако мојте пуштете линк во пп.
@123456
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Да, знам за тој сајт piratebay ама кога ќе напишам lost излегуваат многу повеќе филмови (дел со тоа име) , не баш серијата.. Ако мојте пуштете линк во пп.
@123456
ke одиш на замунда и кога ке бараш секогаш штиклирај серии само да бараш и ке ти излезат.

преводите на мкд ти се тука https://titlovi.com/titlovi/?prijevod=lost&jezik=makedonski&t=2&sort=4
 
Член од
16 ноември 2011
Мислења
217
Поени од реакции
66
На телевизор.
Хахаха,многу си јак
Сељандура
Автоматски споено мислење:

Иначе, да појаснам
Не знам можеби имате овде разговарано, да не листам наназад,
Stremio е многу јака апликација, нешто како генератор на разни торенти и стримови, работи и на windows и android, ама слабо титлови, има само opensubtitles, нема titlovi или podnapisi
 
Последно уредено:
Член од
17 март 2017
Мислења
315
Поени од реакции
513
Мислења за Викингс?Планирам да почнам да ја гледам.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Мислења за Викингс?Планирам да почнам да ја гледам.
Таман сеа на 30. декември почнува и вториот дел од шестата финална сезона. Така да ќе можеш да уживаш од почеток до крај.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Ја изгледав „Los Favoritos de Midas“. Мини серија од 6 епизоди, Нетфликс продукција, работена според расказ на Џек Лондон.

Многу чудна серија. Спаѓа во мистерија/трилер и држи донекаде внимание, ама нити се разрешува мистеријата на крајот, нити се открива целта и причината на сè што се случи. Не препорачувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom