Општи дискусии за ТВ серии

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
До крај на трета сезона сум. Бојл ми е омилен лик, човекот е аутсајдер ко мене и се поистоветувам :D


Најјаката сцена у цела сезона. :icon_lol:

Три години ми ја збореа серијава и никако не ја почнував, ја почнав сеа пред еден месец, секој ден си мезам по 2-3 епизоди, серијата е PURE GOLD.

На ниво на Офис ми стана, одма.

Дури и како минува, се појака станува, секој лик им е фантастично оформен и посебна приказна, што е основата за добра серија нели.

п.с. залседи ја Роза, тетката е би IRL не ебе жива сила.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.301
До крај на трета сезона сум. Бојл ми е омилен лик, човекот е аутсајдер ко мене и се поистоветувам :D
На ова колку се смеев, едноставно експлодира братот :pos:

Автоматски споено мислење:

АХАХАХАХАХАХАХАХАХА НЕМА ПОЛУДА СЦЕНА
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Ахаха која сцена. Оваа сцена ја пуштив во едно 10 групи (вклучително и една група со цимерите од болница во која испраќаме клипчиња со травестити) и на едно 50 луѓе. :D
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.301
И она Џејк коа сака да го импресионира татко му, вика maybe he will see how good cop i am.
И Бојл му вика, he should already think that you are great, like with my dad.. he doesnt need me to prove to him that Jake Peralta is the best cop in the precint. HE KNOWS IT!!! И поентира со прстот. :pos: :pos:

Не можам да го најдам видеото, препишував од сторито мое што го снимив пред некое време коа беше сцената.
Автоматски споено мислење:

Уште ова и ќе идам да си легнам. Види го Хичкок :vozbud:

 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
И она Џејк коа сака да го импресионира татко му, вика maybe he will see how good cop i am.
И Бојл му вика, he should already think that you are great, like with my dad.. he doesnt need me to prove to him that Jake Peralta is the best cop in the precint. HE KNOWS IT!!! И поентира со прстот. :pos: :pos:

Не можам да го најдам видеото, препишував од сторито мое што го снимив пред некое време коа беше сцената.
Автоматски споено мислење:

Уште ова и ќе идам да си легнам. Види го Хичкок :vozbud:

Ко пукаше самодоверба дека одеше со таа старката, и замина фул Бојл :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
И она Џејк коа сака да го импресионира татко му, вика maybe he will see how good cop i am.
И Бојл му вика, he should already think that you are great, like with my dad.. he doesnt need me to prove to him that Jake Peralta is the best cop in the precint. HE KNOWS IT!!! И поентира со прстот. :pos: :pos:
Или кога и рече на Amy>
What are you talking about? You moving with Jake is MY dream come true. :pos:

Абе а во четврта сезона кога му обеле косата? Или кога се шатираше како него? ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХ КАКОВ ЛИК :vozbud:

Но да не спојлеруваме Џими не е до тамо уште. :D
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.301
Односот Џејк и Чарлс е влажната фантазија на Двајт кеј Шрут за него и Мајкл џи Скот.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Atlanta океј е?
Јас ја пуштив првата епизода пред 2-3 недели, дур ја гледав јадев нешто и ја гледав без превод, ништо не разбрав што се дешава.
Во секој случај ми делува на серија со црнци кои „евридеј ајм хаслинг“ и малку ме нервира тоа а и овој ЧАЈЛДИШ ГАМБИНО исто ме нервира, малку на расна база повеќе на карактер.
Можно е да грешам, Филип ДеФранко неколку пати ја препорачува а има и висока оценка.
mene mi bese dobra
gambino e jak, so zboris anon, sea u star wars ke e :p
Уфф, после 3 години ѝ давам шанса на Atlanta повторно и прејака е, навистина. До 6 еп сум прва сезона.
Пејпер бој и Дариус се ѕверои.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.860
Уфф, после 3 години ѝ давам шанса на Atlanta повторно и прејака е, навистина. До 6 еп сум прва сезона.
Пејпер бој и Дариус се ѕверои.
Памтам како добив напад на оваа сцена.

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Памтам како добив напад на оваа сцена.

Hahahaha да, прснав и јас.
Сега и на оваа еп шо ја глеам s01e07, лудила се дешаваат со LGBT/racism дискусии.


Ај ајајај изгинав, 10/10 епизодава, знаев дека ќе ја видам со најрејтинг

1605355454771.png
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom