Општи дискусии за ТВ серии

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.132
Maло потсетување, за тие што не знаат во Петок ни доаѓа најдобрата хорор серија во последните неколку години The Haunting of Hill House и критиката вели 10 од 10
https://www.maxim.com/entertainment/haunting-of-hill-house-perfect-score-rotten-tomatoes-2018-10
Се надевам дека нема да разочара.
4 ep сум тапа џонсон до сега
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Почна новата сезона на Charmed или по нашки Волшебнички, можеби се сеќава некој, порано одеа на А1 епизодите. Ова е ребут изгледа.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Препорака за A Discovery of Witches после две изгледани епизоди.
Серијата е базирана според книга и засега ми се допаѓа како течат настаните, доколку сте фан на фантастични серии мислам дека вреди да и се даде шанса на серијава.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.709
Поени од реакции
33.349
Препорака за A Discovery of Witches после две изгледани епизоди.
Серијата е базирана според книга и засега ми се допаѓа како течат настаните, доколку сте фан на фантастични серии мислам дека вреди да и се даде шанса на серијава.
И јас ја гледам, ама подоцна станува малку монотона и досадна. Особено последната епизода...
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Препорака за A Discovery of Witches после две изгледани епизоди.
Серијата е базирана според книга и засега ми се допаѓа како течат настаните, доколку сте фан на фантастични серии мислам дека вреди да и се даде шанса на серијава.
Се откажав од вештерки, вампири и остало, али оваа ми фати и мене око.
Ја немам почнато, гледам само 8 епизоди сезонава најверојатно ќе има, кој ќе ја гледа уште пишете дали ја бива.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.709
Поени од реакции
33.349
Се откажав од вештерки, вампири и остало, али оваа ми фати и мене око.
Ја немам почнато, гледам само 8 епизоди сезонава најверојатно ќе има, кој ќе ја гледа уште пишете дали ја бива.
Ко што пишав: ветува многу од почеток, ама станува млитава подоцна.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Уфф The Haunting of Hill House прејака серија. До 5 епизода сум стигнат и е една од најдобрите хорор серии според мене. 10/10 за серијава.

А Discovery of the Witches ја изгледав вчера на HBO првата епизода и ме разочара
. "Уште не почната", почнаа да се тепаат со вампирите, да се открива се и тн...тотален промашај мислам дека ќе биде.
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom