Општи дискусии за ТВ серии

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.867
Поени од реакции
11.487
Изгледав прва епизода од новата серија Манифест на NBC. Искрено ептен ми се допаѓа, првата епизода имаше многу емоции, но и многу мистерија. Не сакам да кажам ништо за серијата, за да не ви спојлнам ако сакате да ја гледате.
Како што читам коментари на YouTube, многу гледаат сличности со Lost и 4400.
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Изгледав прва епизода од новата серија Манифест на NBC. Искрено ептен ми се допаѓа, првата епизода имаше многу емоции, но и многу мистерија. Не сакам да кажам ништо за серијата, за да не ви спојлнам ако сакате да ја гледате.
Како што читам коментари на YouTube, многу гледаат сличности со Lost и 4400.
Добра Манифест не очекував нешто посебно од Броадкаст мрежа како НБЦ ама ме изненади пријатно, иако интересно нема некои познати глумци, бар јас не препознав никој вака од прва.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.867
Поени од реакции
11.487
Добра Манифест не очекував нешто посебно од Броадкаст мрежа како НБЦ ама ме изненади пријатно, иако интересно нема некои познати глумци, бар јас не препознав никој вака од прва.
И доста добар рејтинг направи, што ќе мора да го оддржи во наредниве 5-6 недели за да ја обноват за нова сезона.
Се надевам дека серијата нема да се бави со флешбекови, туку ќе си тече приказната како што е.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
И доста добар рејтинг направи, што ќе мора да го оддржи во наредниве 5-6 недели за да ја обноват за нова сезона.
Се надевам дека серијата нема да се бави со флешбекови, туку ќе си тече приказната како што е.
Мислам дека нема да се толку фокусираат на мистеријата што се случило со авионот, него на секојдневните животи на патниците и како ги користат моќите за да помагаат, секоја епизода нов случај за детективите, слично е и со другите серии на овие Броадкаст мрежи како Блеклист на пример, сега ќе ја погледнам и Магнум П.И која треба да биде онака по траши па ќе споделам импресии.
 
Член од
26 септември 2018
Мислења
33
Поени од реакции
4
Апел до сите фанови на К-15
Во моментов сум во фаза на собирање на СЕ што може да се најде од нив и истото го префрлам во DivX формат.
Така да: ако некој има нешто снимано на касети, или има некое пазарско DVD или пак било каков друг формат пишете...
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Мислам дека нема да се толку фокусираат на мистеријата што се случило со авионот, него на секојдневните животи на патниците и како ги користат моќите за да помагаат, секоја епизода нов случај за детективите, слично е и со другите серии на овие Броадкаст мрежи како Блеклист на пример, сега ќе ја погледнам и Магнум П.И која треба да биде онака по траши па ќе споделам импресии.
Како ти се троши време за серии од калибар на Магнум новата? Не ја иам пуштено, не ни планирам, трејлер видов и доста е. Се гледа дека е лоша, не знам зашто уопште прават римејкови, па и екстра лоши на квалитет. Добра ми беше Lethal weapon од таквите, изгледав две сезони, сега третата го отпуштија актерот што им ја правеше серијата watchable, па не планирам да гледам.

Онаа 911 се чудам како доби втора сезона, серијата е ужас, изгледав три епизоди и толку и беше. Ривери исто ај викам може ќе е забавна, не, исто и таа спаѓа во овие фејк забавни серии, лош квалитет, карактери нула, приказна да ти се приспие.

You ја гледа ли некој?
Уште се мислам за оваа, не дека е лоша, само што некако ми го романтизира сталкерството на безвезален начин.
Kidding и Sorry for your loss ги иам пикирано од новиве, али се нема време за нив уште.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Како ти се троши време за серии од калибар на Магнум новата? Не ја иам пуштено, не ни планирам, трејлер видов и доста е. Се гледа дека е лоша, не знам зашто уопште прават римејкови, па и екстра лоши на квалитет. Добра ми беше Lethal weapon од таквите, изгледав две сезони, сега третата го отпуштија актерот што им ја правеше серијата watchable, па не планирам да гледам.

Онаа 911 се чудам како доби втора сезона, серијата е ужас, изгледав три епизоди и толку и беше. Ривери исто ај викам може ќе е забавна, не, исто и таа спаѓа во овие фејк забавни серии, лош квалитет, карактери нула, приказна да ти се приспие.

You ја гледа ли некој?
Уште се мислам за оваа, не дека е лоша, само што некако ми го романтизира сталкерството на безвезален начин.
Kidding и Sorry for your loss ги иам пикирано од новиве, али се нема време за нив уште.
Не ги гледам но вака овој период сакам на сите нови серии да има дадам шанса да го погледнам бар пилотот, тоа ми е некако традиција, е сега секако повеќе ќе ги дропнам, да бидам искрен не се сеќавам на првиот Магнум, онака некад сум го фаќал на реприза како мал, заедно со Viper https://www.imdb.com/title/tt0115413/ i Sledge Hammer секако https://www.imdb.com/title/tt0090525/ кои ми се како низ магла (на Сител одеа или на некоја од локалните телевизии), но сметам дека времето на овие серии е поминато, и немаат место во модерната телевизија.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.268
upload_2018-10-5_3-7-35.png

:ROFLMAO:

Ова ми мириса ко да ќе е уште една оценка што ќе има ненормална разлика од критичари и фанови
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538

Kajgana Shop

На врв Bottom