Општи дискусии за ТВ серии

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Во петок има нова сезона од Наркос, овојпат во Мексико, и нова серија The Ballad of Buster Scruggs од браќата Коен, која ќе биде еден вид на антологиска мини серија со 6 епизоди: In Near Algodones, Meal Ticket, All Gold Canyon, The Gal Who Got Rattled, The Mortal Remains и секако The Ballad of Buster Scruggs, и ќе обработува неколку приказни од дивиот запад
Не си прочитал изгледа, ама Коеновата серија ќе биде филм, т.е веќе е филм, имаше премиера во Венеција.
Требаше да биде мини серија, ама излезе филм, ќе го има декември на Нетфликс мислам.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Не си прочитал изгледа, ама Коеновата серија ќе биде филм, т.е веќе е филм, имаше премиера во Венеција.
Требаше да биде мини серија, ама излезе филм, ќе го има декември на Нетфликс мислам.
Друже на трејлерот пише Новембер 16, ако го смениле во меѓувреме не знам.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Друже на трејлерот пише Новембер 16, ако го смениле во меѓувреме не знам.
Така де, грешка моја.
Како и да е зборот ми беше филм ќе биде, не серија како што првично беше најавено.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Така де, грешка моја.
Како и да е зборот ми беше филм ќе биде, не серија како што првично беше најавено.
Ако се добро пренесени тие 6 приказни во склоп на филмот, не гледам зошто би тоа било проблем, битно е да се долови сржта на приказната.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Ќе се снима sequel на брејкинг бед, со арон пол, односно, филм ќе се прави, не серија.

Confirmed by Slash Film, Paul will reprise his role as Jesse Pinkman and star in the upcoming Breaking Bad movie. The film will be a sequel set after the events of Breaking Bad’s series finale, “Felina,” and focus on what happens after Jesse escapes from Albuquerque.
Зошто ваквите идеи секогаш ми личат на тежок флоп... :D
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Изгледана Наркос:Мехико одлична серија, според мене за ниво повисоко од третата сезона. Пења одличен во улогата, реално прикажан лик - тотална спротивност на Ескобар, како и неговото претварање во текот на серијата, и оваа серија ќе биде како првата, каде причата е поделена на 2 сезони, подем и пад. И секако добро направен моментот кој го чекаме од првата сезона
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Кој бара интересна крими серија за разонода, Ozark е добра. Не очекувајте ништо посебно за на газ да паднете ама има одредена напетост.
Дали и после 2 сезона си на исто мислење?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дали и после 2 сезона си на исто мислење?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Да, уште поквалитетна е втората сезона, гледам и во темата за серијата се дели тоа мислење.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Пред некое време некој ја препорача And then there were none, топ предлог.
Одлична е, ги изгледав сите три епизоди една по друга. Ова е вид на трилер/мистерија што највеќе ме привлекува, со крипи елементи, али сепак да не е хорор.
Ако има слични (британски, а и не мора) мини серии, кажувајте, бидејќи полесно ми е во последно време да изгледам една заокружена и фино стокмена приказна во неколку епизоди, неголи нешто развлечено во сезони што губи смисла за брзо, само ради бизниси на телевизииве.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Епа тогаш давај уште некој предлог ако имаш. :)
Па многу narrow е описот: трилер/мистерија, минисерија. Мислам дека оваа е единствена таква која ја имам гледано. Ама ако сакаш минисерии, ама вакви, ептен малечки, и да не се тие наградуваните од последниве години, гледај ја The Lost Room. SF е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom