Општи дискусии за ТВ серии

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.912
Дали некој гледа Making a Murderer и зошто не?
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Kidding е феноменална, а Кери можеби и со перформанс на кариерата.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Hackerville нова серија на ХБО Романија со Дојче продукција,
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Ќе се снима sequel на брејкинг бед, со арон пол, односно, филм ќе се прави, не серија.

Confirmed by Slash Film, Paul will reprise his role as Jesse Pinkman and star in the upcoming Breaking Bad movie. The film will be a sequel set after the events of Breaking Bad’s series finale, “Felina,” and focus on what happens after Jesse escapes from Albuquerque.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Во петок има нова сезона од Наркос, овојпат во Мексико, и нова серија The Ballad of Buster Scruggs од браќата Коен, која ќе биде еден вид на антологиска мини серија со 6 епизоди: In Near Algodones, Meal Ticket, All Gold Canyon, The Gal Who Got Rattled, The Mortal Remains и секако The Ballad of Buster Scruggs, и ќе обработува неколку приказни од дивиот запад
 
K

kicodarker

Гостин
Ја загледав неколку епизоди Limitless, си помислив ко филмот ќе биди нешто интересна, тикви. Безвезе поента,исфорсирани и предвидливи настани и нешто како коктел од повеќе серии. Изгледа опадната е креативноста кај режисериве. Orphan Black, бетер. А тој жанр го следам и ми се допаѓа.
Серииве буквално ги прават шематски. Секогаш има еден негативец,по ново сега се корпорации, еден кој сака да го уништи светот или да има контрола врз се, еден “предавник“ кој иако за нив работи сепак ќе му издава тајни на добрите, еден полицаец/фби агент кој иако нити го тераат нити е платен,сепак загреан е да реши случај, стандард драматизирање и преокрет на лошите во добри.
Преку глава од истото.
Некој да препорача нешто стварно што може да те држи низ целата епизода без глупи фори,предвидлив развој на настаните,малце од малце да се граничи со логика барем и сл?
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
438
Поени од реакции
365
Препорака за серија Startup (2016), гледав низ темава никој ја нема пишано. Ја почнав пред една недела и страшно се навлеков на серијата. Се работи за стартапи/биткоини такви ствари (како и самиот наслов што кажува). Препорака за гледање одлична е.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.940
Trailer Park Boys, Flight of the Conchords, Wellington Paranormal & Wonder Showzen се најбољи серии кои никој не ги глеал. (освен мене)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom