Озборување

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Грда работа е, ама неизбежна. :) Башка зближува. :) Во една прилика, при триесетминутна штама, на пет присутни, некоја почна да јаде бурек за нејзина бивша школска, и толку фалеше. Муабети до рано по сабајле, и смеење, и пиење и музики и се`. Чудна ствар. :icon_lol:

А кој повеќе, уопште не е битно. :icon_lol:
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
148
Еј неам оговарометар :(
Хах... закон....

Него муабетот....
Оговарањето у МК е социјален феномен.....
Шо најверојатно потекнува од фактот, дека не знаеме да си го гледаме сопственит двор.......
Па гледаме во на комшијата, а тој во нашиот и тако даље....

Процентуално незнам кој колку оговара......
Ај да речеме дека процентите се исти на двете страни....
Убоо рече Армин06 немам оговарометар....:baeh:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Неможеме со жените,нормално.
Али ипак,реално гледано,оговараме и ние.
Јебига,тоа е полезен начин да се осеќаш убаво и да се насмееш на туѓа сметка,без притоа да навредиш никој.
И се додека останува само на ниво на оговарање(ради смеа,заебанција,етц),не е ништо страшно.
Проблем настанува кога некој сака да постигне нешто со тоа што ќе озборува друга личност,како на пример да проба да го смени и негативизира општото мислење за таа индивидуа.
Тоа е злобно во секој случај и не треба да се прави.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Уствари,се е до човекот и до моментот.Нема некој што не оговара,само има некој што оговара повеќе и некој што оговара помалку.Јас досега од вториов вид и немам баш сретнато,ни па се вбројувам у него.
 

butterfly1135

Tutto questo amore...
Член од
30 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
5
Mislam deka nie zenite poveke.. mazite i ne se zamaraat tolku.. na nas sitnica ni treba za da zapocneme so ogovaranje...ali pak, zavisi se i do licnosta, ne se site isti :pipi:
 
M

marsovka

Гостин
Искрено и двете страни оговараат подеднакво
Барем јас така мислам
За мен никој не светец разликата е во тоа што женските не чуваат тајни(некако работата им оди потешко) али мажите пак не сваќаат дека сексот со некоја личност е приватна работа или со кого флертуваш исто така па они исто така се издаваат
Така да за мене и двете страни се еднакви во оговарање
 

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
Јас мислам дека мажите мн мн мн помалце оговараат за разлика од жените... а сум заприметил дека жените оговараат бидејќи немаат што да прават друго муабет па ајде ќе ја оговараме оваа па другаркае па после дечкото нејзин и така им поминало еден сат... и на крај че си речат леле се изнапрајфме муабет чоек утре кога на кафе =)))))
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
И жените и мажите оговараат само што жените го прават тоа ептен злобно и да си го наполнат егото а мажите оговараат на комичен начин за зафрканција :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Оговараат де... само што голем дел незнаат дека го прават тоа, голем дел од нив поради непознавање на поимот оговарање, така помал дел не признаваат а најмал дел не ни осеќаат дека оговараат едноставно оговарањето и јадењето бурек за некој кој не е присутен им е дифолт функција.
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
На сите добро ни е познато дека жените оговараат сто на саат, за све и свашта, од битни до небитни работи... Но, некои истражувања покажале дека мажите се поголеми оговарачи од жените. Не секој муабет на мажите е за коли, јаки пи*ки, гејмање и слично...Во мое друштво, сите машки ( во кои спаѓам и јас), знаеме понекогаш добро да се најадеме гомца за друга личност. Па ме интересираат вашите мислења на темава?
Ахам да си знам.. :pos2:

Он топик: Сите оговараат подеднакво.. Не гледам некоја многу голема разлика тука.. Само ние женските многу сериозно го сфаќаме тоа што некој го кажал за нас.. А да.. и оговарањето зближува..:kesa::baeh:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
54
Поени од реакции
1
si ogovarame ne ogovaraat niso strasno,a maskite se poveke i poveke se dokazuvaat deka mozat da bidat pogolemi ogovara4i i od nas :kesa::)
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Абе машките поише оговараат ама женските оговараат за безвезни работи и затоа се попознати оговарачи :)
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Вчера почнавте да носите хулахопки, денес оговарате повеќе од нас! Е не може!

Не, мажите не оговараат повеќе од жените. Аман веќе со генерализациите. Колку оговараме е прашање на лична база, а не зависи од полот.
Сепак, имам чувство дека имаме различен начин на оговарање. Ние знаеме да затераме за која што носела, со кој се смувала, а тој мувачот нејзин со која има идено во осмо, и така натака каде личностите не ни се никаков фактор во животот. Во машко друштво оговарањата што сум ги слушнала биле претежно од типот “Брат на оваа не би и простил.“ или “Добри ноџиња држи малава.“
Ние не оговараме повеќе, туку оговараме во повеќе области, а количински сме тука некаде. :)
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Оговараат и машките и женските ма да мислам дека машките ке ги достигнат и женските.:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom