Озборување

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
...обично правам муабет со моите другари/другарки за работи и факти коишто ги имам изнесено на виделина и лично кажано на лицата за кои што станува збор во конкретната ситуација ...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
А бе и славните личности да ги ставиме во муабет и тоа ли е озборување?
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
озборување, колку сакаш, каде сакаш, главна тема на муабет најчесто меѓу женските, а во последно гледам и машките не заостануваат од нив, а како што оди работава, мажите ќе станат поголеми оговарачки од жените
Абе факт е дека машките оговараат многу повеќе од женските... ТОа е општо познато...:tv:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
samo seljaci i seljanki ogovaraat, ne oti se interesiraat za niv nego onaka kolku da lomotat neso.tolku da se interesiraa za mene nemase da sirat tolku dezinformacii nego ko sto veli Mitar Miric u edna stara dobra pesna
lazu lazu zlobni ljudi
nije istina!!!!
za najboljih oduvek se
dizala prasina.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
samo seljaci i seljanki ogovaraat, ne oti se interesiraat za niv nego onaka kolku da lomotat neso.tolku da se interesiraa za mene nemase da sirat tolku dezinformacii nego ko sto veli Mitar Miric u edna stara dobra pesna
lazu lazu zlobni ljudi
nije istina!!!!
za najboljih oduvek se
dizala prasina.
Незнам дали примети ама ти штотуку ги оговараше оговарачите или како што ги нарекуваш сељаци и сељанки. А, оговарачите не се ни малце слични со трачарите... Затоа пто тој што оговара оговара со факти а не со измислици...Ја ако те оговарам тебе ќе кажам на пример овој вчера носеше скината јакна(ако ств си носел), а нема да речам абе знаете шо(бла бла бла) и да вадам афера....Тука има голема разлика....
FACE IT....
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Јас мислам дека муабети за шпански серии (што е крајно одвратно) се многу боље од оговарање .. на лугето им е у крв да оговараат, а ја знам и зошто! Тоа е затоа што се идиоти и дебили! Дали има поморонска работа од седење негде на кафе и правење муабети од типот : "Леее кој клошар е чоекот еј" , "Абе остај го се шатирал, изглеа ко педерче" , "Човече оној стално носи Ајрон Мејден мајца, слуша метал, мора да е тешка гнаса" , "Оној се муваше со таа тешка глупача и курва" , "Вии го бе иде со неа година дена и уше не ја ебел" .. итн, да не забегуем оти вака до утре ке терам! Е ова се секојдневни муабети ! Мислам колку треба да бидеш глуп и малоумен за да си способен да правиш вакви муабети? НИКОЈ не заслужува да биде оговаран, не на ваков начин! Луге незнаат да си гледаат за себе па мора да кењаат за други, оној е ваков, оној е таков, А никој нема муда да се погледне сам себе малце подлабоко и да види каква гнида е уствари! Најлошата работа е што лугето кои начесто те оговараат ти се уствари некој вид најдобри другари, те оговараат позади грб, а после ти се прават другари (колку е тоа мизерно)! Ја никад не оговарам луге, тоа што го знам си го чувам за себе ... на пример ја наместо на некој другар да му кажам "Види оној го каква гнида е", ја ке идам и на ТОЈ ке му кажам "Види се каква гнида си" у фаца! Арно ама за жал многу малку луге можат да направат така, ја искрено не познавам многу такви, скоро сите што ги знам попрво би одбрале да бидат идиоти и да оговараат! Ја порано ке излезев надвор со мајца од Мејден или Пантера или не е битно, и луге ме гледаа ко Антихрист и се чудеа, можам само да замислам што говна јаделе за мене, али во главном тоа беа онакви турбофолкерски фаци па не ме ни чуди .. а богами не ми е ни гајле што зборат, никад не ми ни било! Постојат безброј работи за кои што луге можат да прават муабет кога се на кафе или у маало или било каде, они го одбираат нај идиотското .. Оговарање! Јебига, проста маса!
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Секој оговара ама ако има појќе оговарање у друг град колку у Тетово ја глава сечем.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Ко ќе нема што да се прави секогаш оговараме некој со другарките:kesa:Иначе незнам дали мажот или жената повеќе сакаат да оговараат сепак мислам дека то е повеќе женска навика...
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Ne bidete licemerni... site ogovarate! ne se trudete da bidete neso so ne ni e priroda-sovrseni.nema coek so ne ogovara tracari i whatever kako sakate vikajte go toa. Toa e tepanje na vreme, se desaa sekade. Sea edno e da kazues kako so e, drugo e da pisues toa so sakas da procitaat drugite.Leele pak so toa muski zenski koj poise ah mori majko:D sekade na forumov e taa klasifikacijata.Neosnovano e stereotipnoto
sfakanje deka zenite poise ogovaraat. Ne znam za koj poise ama sum bila u drustvo kade so mazi ogovarale kao strinki i verujte mi toa e smesno!:)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Незнам дали примети ама ти штотуку ги оговараше оговарачите или како што ги нарекуваш сељаци и сељанки. А, оговарачите не се ни малце слични со трачарите... Затоа пто тој што оговара оговара со факти а не со измислици...Ја ако те оговарам тебе ќе кажам на пример овој вчера носеше скината јакна(ако ств си носел), а нема да речам абе знаете шо(бла бла бла) и да вадам афера....Тука има голема разлика....
FACE IT....
А зошто едноставно не си ги гледаш твоите маки и проблеми, туку се замараш и трошиш зборови и време на туѓите проблеми од типот скината јакна (пример). Е тоа ти е оговарање и е стварно сељачко.
Наместо 99% од рајава да гледа да си ги реши сопствените проблеми, таа се замара со разгледување од сите аспекти на туѓите проблеми и нивно јавно презентирање. :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
ozboruvanjeto e seljacka rabota. ne treba da se prenesuvaat tugi zborovi nitu da se zbori nesto za nego pozadi grb.Deka sme malo mesto e taka inaku vo Golemite gradovi kade ne se znaat site nema toa sekoj si cepa svoj zivot i stvarno bas nikogo ne mu e gajle za nikogo. Ako tolku se interesiraat za onoj sto go ogovaraat togas nema da sirat takvi dezinformacii.
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
ozboruvanjeto e seljacka rabota. ne treba da se prenesuvaat tugi zborovi nitu da se zbori nesto za nego pozadi grb.Deka sme malo mesto e taka inaku vo Golemite gradovi kade ne se znaat site nema toa sekoj si cepa svoj zivot i stvarno bas nikogo ne mu e gajle za nikogo. Ako tolku se interesiraat za onoj sto go ogovaraat togas nema da sirat takvi dezinformacii.

Па да, во поголемите градови не се замараат со то многу многу. А иначе и машки оговараат , не знам дали појќе од женски...ама знам дека женскиве уста не затвараат ко ќе немаат попаметна работа...
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
па оговарањето е дел од сечиј живот.не постои човек кој барем еднаш во животот не е оговарал.некои помалку, некои повеке

п.с. јас сум во златна средина:toe::pipi:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
па оговарањето е дел од сечиј живот.не постои човек кој барем еднаш во животот не е оговарал.некои помалку, некои повеке

п.с. јас сум во златна средина:toe::pipi:
верувај ми, има луѓе кои се родени само да оговараат, немат ништо попаметно да прават, па оговарат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom