Озборување

Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
жените сепак и оние мажи кои го слават денешниот ден :pos2::pos2: !!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Ne mora da znaci deka zenite povekje ogovaraat . Vo zivotov sum videl povekje pickasti mazi koi se turile vo jadenje gomna za nekoj sto ne e tuka odkolku zeni koi ogovaraat . Ne zaradi sto povekje sum se druzel so mazi odkolku so zeni pa zatoa e taka tuka zaradi sto sum videl ona sto sum go videl . Ne velam deka e taka . Ama barem vo zivotov moj sum videl povekje takvi muzetini-gomnojadaci odkolku zeni koi kritikovaat nekoj sto ne e tuka :) (mora da se branat zenite :) ). Jebiga jas sum pazliv ko ke se bira drugari pa taka Fala Bogu sto nemam takvi drugari - za zenite ? - opravdano e :):):) nekogas kef mi e da slusam zeni ko ke ogovaraat :) ama mazi ? :tapp:
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
најмногу ми се свиѓа кај машкиот пол што не се толкави трачари како нас тоа е точно.знаат понекад да кажат нешто али не е толку тој трач навредлив како што правиме ние.......затоа ги поштуем највеќе не се умараат с такви глупости
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Не трачариме бе... Знаеме да ја кажеме вистината за некој околу нас во 4-5 реченици и толку. Ако се прашувам јас, воопшто не се срамам да му ја кажам вистината на некој/а в лице одколку да заврти муабетот преку 10 души кои ке “нафилуваат“ па да излезе нешто трето. А ако некого го вреѓа вистината.... тоа е друг проблем.
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Не останало џабе од старите - оговараат како жени на чешма.


Се` е кажано,нели ?


:smir:
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
2
Мое мислење е дефинитивно жените. Но знам и мажи (ако можам да ги наречам така) кои оговраат во стил на жена. Јас тие што сум ги оговарал, барем 90% од нив, предходно сум им го кажал директно во фаца тоа.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Жените се за таа работа, оговарачки в крај. Затоа отсекогаш повеќе сум се дружела со машки, и поинтересно ми било да седам на маса и да слушам машки разговори. Но тоа не значи дека не се најдува по некој маж што оговара бетер од жена.
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Не можам да оспорам дека жените трачарат,али маж како знае да оговара и да преврте работа тоа е чудо.Жените се сметаат за поголеми трачари зашто оговараат пред секој и за секого, а мажите го прават тоа во свој круг иако не е ни тешко да навлезеш и да го натераш да оговара па да му измериш мозокот:smir:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Ne da sum za toa deka mazite se pogolemi ogovaraci tuku i se uveriv po druzbata so drugarite na mazot mi,katasrofa se od eden do posleden site ogovaraat beter od zeni .Ponekogas mi se gadat kako se takvi neznam mislev deka ne dolikuva na masko da ogovara ko nekoja baba ama ovie sto gi znam preminuvaat sekoja granica.I ne samo toa sto ogovaraat tuku gi ogovaraat tie okolu sebe luge na primer sto se druzat so niv ,e aj sega?:toe:
 

Lady Snake

~Дени ме чува!~
Член од
29 септември 2008
Мислења
85
Поени од реакции
2
Дааааааааааааааа да да да да да, дефинитивно повеќе оговараат од нас иако никад нема да го признаат тоа. :pos2: Баш се тетиња :pos2:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Ако речам да, ќе генерализирам а генерализирањето не е мој начин на кажување на мислењето. Значи, ќе кажам се` зависи од личноста. Има девоки кои ги знам а кои ги шират трачевите со брзина на светлината. Наспроти тоа познавам други кои не ги засега многу трачот и по неговото консумирање, тие не ја продолжуваат приказната на оговарање. Исто и со машките. Можам само нешто да кажам дека кај машките се повеќе се појавува желбата да чујат некаков сочен трач но тоа е друга работа.
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Не...мие мушкиве таке се заебавамо некако не е до толку увредливо едноставно сфаќаш дека е шала. Ама ко ќе чуем женеве лелеее. Абе тоа крвнички и душмански, таја курва тешка е, дебела види ја онаја, онаја лесна е свите ја прошле абе има 300 примера.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Во проценти ова би изгледало вака: Жени 85% , Мажи 15% ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom