Озборување

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Дали мажите повеќе оговараат од жените?!

На сите добро ни е познато дека жените оговараат сто на саат, за све и свашта, од битни до небитни работи... Но, некои истражувања покажале дека мажите се поголеми оговарачи од жените. Не секој муабет на мажите е за коли, јаки пи*ки, гејмање и слично...Во мое друштво, сите машки ( во кои спаѓам и јас), знаеме понекогаш добро да се најадеме гомца за друга личност. Па ме интересираат вашите мислења на темава?
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Поголема глупост јас во живот немам почитано, жените оговараат со 200 на саат,лично не верувам дека ке се сменат улогите од секад било така.Ама пак си ги сакам :smir:
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Оговораат (т.е. оговараме), кај нас тоа е мода (во Охрид е и професија наречена:"чашитвење" кој со кого, зошто, како, кога, каде :))
Мислам нормална работа за наши услови, нема од што да се срамиме тука. А дека мажите повеќе оговараат од жените, сепак е релативно, зависи кој како гледа на тоа (од машки или од женски агол).
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Јас си оговарам бајачки, но никој не може да се рамни со жените :) хехехе
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Сме си го зеле делот сите, ама да не се залажуваме дека само ние Македонците озборуваме, секаде низ светот, во сите социјални кругови се озборува, тоа е сосема човечки, ама лошо е кога е со зла намера,кога се сплеткари.
 
M

M del Mar

Гостин
Дефинитивно мажите оговараат повеќе од жените...(ама не викам дека и жените се цвеќе за мирисање)


Проверено :icon_mrgr

:back: :helou:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
жените оговараат многу повеќе од мажите тоа нема шанси да се смени а и како пример ќе наведам тоа шо се случува во преживеан баш гледајте растураат жените:vozbud:
 

LiGLaTa

PartY AnimaL =)
Член од
10 јуни 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
Хах.. жените оговараат повеќе тоа е факт.. Но мажите се дефинитивно полоши оговарачии.. :pipi:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ајде ќе се натпреваруваме кој повеќе оговара. Немаме попаметна работа.

Македонците во глобала се огромни оговарачи и мажи и жени.
Само што имаат малку поразлични теми на оговарање.
А оговараат и тие и тие.

Сите сакаме оговарање и сите го практикуваме и тоа е тоа :pipi:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Не гледам лошо во тоа...си оговараме и супер ни е :vozbud:
 
Х

Ханзо

Гостин
Што е со темиве „Дали мажите [штоидаетука] повеќе од жените“ или обратно? Глупости.
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
Овде не го знам одговорот тоа сепак зависи од луѓето, без оглед дали се мажи или жени, но знам само дека кога оговараат жените тие шептат се кријат за да не ги слушне никој , додека мажите кога оговараат си зборат на високо ниво( колку може по глазно) за да ги слушнат ама баш сите:)
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Жените повеќе оговараат од мажите,затоа што мажите не се добри набљудувачи и со тоа не би биле ни добри оговарачи.Не обрнуваат многу внимание на тоа што ги опкружува и си ја бркаат работичката за разлика од нас што секогаш и секаде ќе го забележиме и најмалиот детал и после тоа ќе зборуваме за него и што тој всушност значи,како треба да биде....Сепак ние жените знаеме понекогаш да бидеме злонамерни со тоа оговарање што не е толку чест случај со мажите.
Јас најискрено се трудам што помалку да оговарам ама некогаш неможам да си помогнам па си коментирам :toe:Најчесто оговарам кога ми е досадно или се исцрпеле темите за муабет,па сакам да ја живнам малку атмосферата.
Друга работа,мажите се подискретни кога оговараат,нас може од километар да не приметат дека превртуваме очи и дека се шушкаме меѓу себе.
Сите оговараме тоа е факт ама и тоа е еден начин на социјализирање:helou:
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Жените повеќе оговараат, тоа ни е во крвта, ама мажите имаат потенцијал да не` стигнат како што тргнале, прави оговарачки станале.:smir:
 
Б

Бат Елохим

Гостин
темава вришти :)
бај д веј менталитетот ни таков... сите си алапачираме..... се додека не е злонамерно ништо страшно..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom