Озборување

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Јас мислам дека сите оговараат...помалку или повеќе...неможе да кажете дека “еее јас не сум таков/а, јас неможам ко нив, они се собираат ова праат, она праат, јас неможам така...“ кога и тоа испаѓа озборување од некој степен...
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
maskite defunitivno ogovaraat poveke kako nekoj babi se odvratno:nesum:
ХАХАХАХАХА ова ме насмеа. Генерално зборено за женските иако не планирам да вреѓам од спротивниот план во секое списание ќе прочитате дека љубомора купување ова она па и озборување. Еве за мене да кажам дека не озборувам зошто има многу попаметни работи од тоа.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Најнормална работа. Ништо невообичаено :wink:.
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
e nema so maskite ogovarat...pa vo pravo si ama oni koo ogovarat posle na segde se sire taa vest i taka da ne im e gajle so se kazale i ne bi kazal oti tava e ist na4in kako so ogovarat zenskite...zenskite koo ogovarat gledat samo nekolu od nih da si znaat i na nikoj dr. ne kazuvat mose ke doznae nekoja druga ama i ona nema da kaze pa taka da site znaat ama ne si kazuvat :D

ako me razbraate nesto ja mene ahhahahahahahhaha
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
7.948
шо знам, секој оговара и тропа глупости позади грб... и ја сум оговарал... али за личности што стварно заслужуват да бидат оговарани, а моите другари/другарки не ги оговарам... НИКОГАШ
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Сите оговараат. Со самото тоа што имаш средба со некого, автоматски сакаш да го пренесеш тоа на некој трет, како си си поминал/а/о. А тој третиот ќе чуе за оној вториот и ете озборување.

А дали машките или женските повеќе озборуваат не би знаел да кажам... И едните и другите си имаат такви потреби. Можеби разликите би биле во пристапот - машките би рекле „Леле пеер какви цицки има онаа, ЕЈ!“, а женските би рекле „Бре, што се стегнала онаа! Па што се занесува ма, што мисли така да постигне?!“ и слично; значи, мажите би се попалиле, а жените би се обиделе да најдат некакви скриено значење (можеби за да знаат како и самите да го искористат, за мажите и на нив да се испопалат следниот пат).
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Оговарам, шутми. :pipi:

И ме здоболе дали е вакво или онакво оговарање, дали се важи или не се важи, кој оговарал повеќе, дали машките или женските, кој шо оговарал, зашто оговарал, дали слушал или учествувал, кај оговарал, кога, па "на другарка една моја" - муабетите, или "чекај, кој ми кажа..."... Патетики.

Си озборувам кога ми се сака. Што не е често.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Моето хоби... Обожавам оговарање, иако не е баш најубава особина или навика. Едноставно ми е интересно коа зборувам за другите, но се додека не им наштетувам со тоа.. Онака убаво е да си се изнакажаљм работи кои не би можел да им ги кажам лично на тие луѓе затоа што би се налутиле... Сепак, оговарајте додека можете....:wink:
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
озборување, колку сакаш, каде сакаш, главна тема на муабет најчесто меѓу женските, а во последно гледам и машките не заостануваат од нив, а како што оди работава, мажите ќе станат поголеми оговарачки од жените
 

Kajgana Shop

На врв Bottom