Непопуларни музички мислења

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.021
Поени од реакции
29.900
Е, не се прави сега и ти до толку, Тејлор Свифт и баба ми ја знае. :D
Aко е една така грдичка (по мој вкус) шо ја имаше негде Рики постирано ко да ја знам по видување :D А жими се ниту една песна не и знам, ич не слушам Мtv VH1, строго од компјутер јутуб цепам месециве.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.002
Поени од реакции
9.153
Aко е една така грдичка (по мој вкус) шо ја имаше негде Рики постирано ко да ја знам по видување :D А жими се ниту една песна не и знам, ич не слушам Мtv VH1, строго од компјутер јутуб цепам месециве.
Па од Јутуб треба да ја знаеш, Телјор Свифт прави по милијарда прегледи од видео. Ова го видов пред некој месец и уште ми е некако чудно.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.673
Поени од реакции
7.159
Па од Јутуб треба да ја знаеш, Телјор Свифт прави по милијарда прегледи од видео. Ова го видов пред некој месец и уште ми е некако чудно.
Незнам зошто вие чудно ама ај вака би кажал... Тејлор тие нешто како Днк и таквите изведувачи кои се тешка комерцијала... прават песни кои лесно влегуваат во уво и најчесто целната група се младите, јас преку мојот спонзор кој ми дава линк можам да проверам колку заработува месечно плус која целна група од колку до колку години најчесто и се прегледите на јутјуб.
Од 14 до 22 години најчесто се корисници кои и ги гледаат видеата..

Друга ствар е тоа што таа за предходниот месец земала околу 430 илјади евра.. а знаеме дека во Америка што повеќе зимаш пари и повеќе те има низ радија тв итн. повеќе те сакаат не заради квалитет туку заради што си позната личност.

Така и кај нас е со повеќето
'' ѕвезди''.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.075
Поени од реакции
10.063
- Bohemian Rhapsody ми е страшно преценета песна, да речеме Estranged, November Rain, Comfortably Numb ми се многу подобри кога збориме за рок класици.
- Eye Cue ми се многу драпешки
- Indexi се многу потценети. Кога ќе слушнам некој дека слуша ex yu, омилена песна му била Ми плешемо, а не ја знае Балада рецимо, ми иде да се брцам
- Патем Ми плешемо и Не зови мама доктора се тотални драпешки, меѓу полошите песни на Казалиште
- Потценети се и Skid Row
- GNR да не се распаднале во девеесетите и да продолжеле да прават албуми на ниво на двата "use your illusion", најверојатно би биле најдобар рок бенд на сите времиња.

- Cuban Link е најпотценет рапер евер
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.194
Поени од реакции
13.928
Не знам дали е до мене али некако новава музика ми е тотален шит станата. Општо зборам, кога ќе отворам трендинг на јутуб:pov:, кога ќе ги отворам топ листиве во англија или америка:pov: Ништо квалитетно не искача.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.021
Поени од реакции
29.900
Не знам дали е до мене али некако новава музика ми е тотален шит станата. Општо зборам, кога ќе отворам трендинг на јутуб:pov:, кога ќе ги отворам топ листиве во англија или америка:pov: Ништо квалитетно не искача.
И како е ова непопуларно мислење :D
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
957
Поени од реакции
4.969
AC/DC се ужасно преценети. Напорна музика без некоја длабочина, со повторлив ритам без некој добар текст која премногу ми звучи чобански. Aвстралиските Бјело Дугме.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.194
Поени од реакции
13.928
И како е ова непопуларно мислење :D
Не е, баш е популарно али немаше слична тема да продискутираме. Имаше на времето пред пар години песни така што беа меморабилни. Сеа Џипи и иван ајнштајни ми објавуваат синглови, бака прасе и слични говнарии. Оние Јала Брат и Буба го почнаа овој шитсторм на јутуб рапери.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.155
Поени од реакции
8.804
Како не сум пишал за Тул досега бе. Музички стварно солидни али прехајпани со што ми стануваат одбивни. А вокалот на Мајнард не го поднесувам.
 
На врв Bottom