Непопуларни музички мислења

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.572
Поени од реакции
46.547
Антикaмпaњa си прaвиш сo Редиoхедoт. Сo ПРЕценетите
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.941
Добро ај лед ит би ќе ви пее секое сабајле, по неа ќе тера хаус оф кардс од рејдиохед :)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.021
Поени од реакции
29.902

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.572
Поени од реакции
46.547
Ренoмирaнo сaјтиште, прв пaт гo гледaм :D

Вo Average ги јaдaт :cool:
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
2.316
Поени од реакции
7.255

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.021
Поени од реакции
29.902
Ренoмирaнo сaјтиште, прв пaт гo гледaм :D

Вo Average ги јaдaт :cool:
Ако ги разгледаш албумите поопширно ќе сфатиш от е реномирано :D Секој албум на место је, или тука кај шо треба негде. :D

Во прилог на тезата е тоа што Ac/Dc не се ни во топ 50, како најдосадниот бенд ever.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.343
Пинк Флојд се преценети. Под нивно влијание се имаат формирано мал милион бендови, ама се удара непотребен хајп и се обожувани како богови од огромен број на луѓе. Имаат и тон безвезе песни, препознатливиот им звук кој е фузија од неколку жанрови не ми е нешто посебно фасцинантен.
Не ти влегле изгледа под кожа. За мене Пинк Флојд се повеќе од музика. Кога сме кај песните на прсти се бројат тие што ми се досадни. Ако би рангирал артисти вака би изгледало тоа графички:

1. Пинк Флојд
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Сите останати
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.941
и мене еј си ди си не ми се нешто посебен бенд, ама па затоа уживам во Пинк Флојд, Дорси, Рејдиохед, Белите Змии, Скорпиите и ред други да не ги броиме.

Мислам греота е да се пише нешто лошо за Пинк Флојд.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.255
Поени од реакции
7.459
Новиот албум на Џастин Бибер не е лош.

Се уште го хејтам него го лик, али новиве неколку песни не се лоши ..
 
На врв Bottom