Непопуларни музички мислења

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
770
Поени од реакции
956
Hello na Adel mi e podepresivna od site pesni na Lana i ne e od onie baladi koi mi budat ubavi cuvstva iako se tazni nego me tera da se obesam na prvata bandera sto kje ja vidam. Kako li samo dostignuva tolkava gledanost..
 
Член од
1 март 2010
Мислења
6.589
Поени од реакции
11.252
Песните на Гага ми се најпријатни за слушање и најдобро сработени во споредба со скоро сета останата MTV и VH1 поп музика. Песнава дури ја имам и в компјутер :oops:

 
B

beaverknight

Гостин
Del Rey е најдобрата поп пејачка у последниве десетина години.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.020
Поени од реакции
29.895
Тро вокалот од Alice in chains ми ојт на нерви...........тоа пискањето ми смета некако (за овој умрениов прам муабет) :D
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.002
Поени од реакции
9.153
Britpop е за осмоодделенки. Ама во деветтолетка.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
1.395
Поени од реакции
10.505
Колдплеј бесфа топ, ск не су ни узи, оној најсрање оружје од кантер страјк, фен га викасмо, такој и личи.

Лана Дел Бреј е гнасна морбидна певачица, уваф глас, aма досади песни "шо са без рефрен"

Грин Деј и Мјус, најпубертетски бендови, срање у боју, најчесто црну : D

Рејџ Агејнс д Машин, најхардкор стфар у историју на рок музику

Марун фајв е нешто кд ке га чују иде ми се да га фрљу телевизор кроз прозор, зшто неам терасу

Овија нови поп диско песне по виЕјџ уан или емтиви су ептен глупи, најглупи, музика од девеести е злато у споредбу сс овој. Ја незнам од куде искочисфа некои како онога стограмца years & years како и да се викаше хипстерче, после онј глуп црнац сс глуп глас и најпапагалску фризуру на сфет. Некој си Дуке Дајмонт, Драке хаха драке бе( океј Дрејк е знам ) сс најглупу песну и спот на сфет (кол ми он мај селфоун)
Шугр трака од тој бушаво дете е песна за прф пут кд ке добиеф девојчиња менструацију у боју, најчесто црвену : D

Џими Хендрикс е најјачи икада
Шпонгл су најшарени
Чилаут е најубава музика

Едина трака на рипит што можу да гу слушам е Кристал Сикфенс - Астрикс ( еye to eye албум, олскул бе брат)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.255
Поени од реакции
7.459
Да ги ругаш Years & Years е ко да мочaш на албум од Пинк Флојд. Очекував повеќе од тебе парва :(
 
B

beaverknight

Гостин
Interpol >> AM ( можеби не е толку непопуларно мислење... or )
 
P

Patience

Гостин
Раде Рогожаров ми е многу депресивен тип.
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
18.487
Поени од реакции
38.384
Тејлор Свифт е бр. 1 пејачка на 21ви век.
 
На врв Bottom