Непопуларни музички мислења

Член од
28 декември 2011
Мислења
4.327
Поени од реакции
6.200
Да, бе пандан на темата на @wot.

Мањебитно. Сигурно сите имате ствари што ги слушате искључиво на слушалки, скриени од светот.
Ствари поради кои мајка ви мисли дека имате лош вкус за музика. Ствари поради кои татко ви би ве пратил во војска.

Нека не биде темава постирање песници. За тоа постојат лајк харвестинг темите ко хит на денот. Тука треба да добиете што е можно помалце лајкови. Ја дури би ви пријавил мислење ако слушате нешо апла крш. Пишете си, цитирајте се, нека врие сарказам и исмевање на вкусови. Да живее хејтот и сеирот.

Also,

Next Time се океј.
ЕКВ се overrated.
Фолтин се музички инвалиди.

 
Член од
8 мај 2013
Мислења
141
Поени од реакции
70
што сакате кажете за турбо фолк али од дечково сигурно ви се допаѓа некоја песна -барем 1дна...
Имам љубав ал коме да је дам-Amar Jasharspahic!
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Arctic Monkeys - Overrated
Foo Fighters - Overrated
Nirvana - Overrated
Guns n Roses - Overrated
Adele - Overrated
Игор Џамбазов - Overrated (јакиот блуз-ер, ха-ха-ха)
Next Time - Overrated
Елвир Мекич - Overrated
Arhangel - Overrated

Заборавив неколку бендови/артисти кој исто така се преценети (нешто видов од еден член подолу)
Нокаут, Ареа, Kings of Leon, Eye Cue, Martina Blazeska,
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.343
Dream Theater и Opeth се стварно многу лоши.
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Сериозно или тролаш? o_O Кој па овие ги мисли за добри? Мнозинството (шо е поента на темава) не сигурно.

За елвир мекич онака ми текна да го ставам...

А за архангел сега цела гимназија ги слуша и на голем дел им е омилен бенд.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.021
Поени од реакции
29.902
Лајкот ти е за темата :D

Инаку темава е слична со онаа ,, Кој од познатите бендови мислите дека се префосирани бла бла бла" каде муабетот одеше во слична насока, но нека ја, интересно ќе биде.

Инаку:
-Со металци не се прави муабет за рок музика оти ретко кој ја разбира или се обидел да ја разбери
-Ареа се досадни
-Led Zeppelin се јаки, ама не тргаат од ОРИГИНАЛНА идеја па така губат од вредност (сум го рекол и друг пат).
-Дип Парпл со исклучок на 3-4 песни, ми затупуваат.
-Рамштајн се повеќе бучен бенд одошто страшно добар. Инаку се само Ок бенд.
-Нокаут се бенд за тинејџерчиња оти доловуваат на плагијаторска основа такви емоции

(ту би континует )
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.572
Поени од реакции
55.267
За елвир мекич онака ми текна да го ставам...

А за архангел сега цела гимназија ги слуша и на голем дел им е омилен бенд.
За Next Time сакав да те цитирам, не за Архангел. Или ја сум згрешил у цитирање или ти си променил у меѓувреме па не сум видел.

Инаку, Radiohead overrated.

Ете реков.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
2.316
Поени од реакции
7.255
Аца Лукас е мојот мотив за живот, мојата библија. Тие опширни и длабоки текстови се секс за моето уво. Да не зборам за музиката - совршенство.

А кој ташак се тие Леб и Сол? Вчера другар ми ги спомна и ми се повраќаше. Немаат ни една песна искрена. Се некој мизерни тралалајки.
Кај живееш ти бе, ГнР?
 
На врв Bottom