Најдобар настап во живо?

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.035
Поени од реакции
1.566
Најдобри на кои јас сум бил...
1. Оникс ( Саем )
2. Легија ( Мкц ) (Незнам зошто но беше одличен настапот...никогаш не ќе имаат таков повторно.)
3. Хип-Хоп награди 2009
4. Ем Оу Пи
5. Ди-џеј Премиер.
Сите се кој од кој... посебно гледањето на америчкиве раперана во живо!
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.054
Поени од реакции
6.438
Значи сум бил на многу добри настапи, на дел од нив ми се исполнила така да се каже животна желба, но настап кој најмногу ќе ми остане во сеќавање а на кој случајно присуствував и не очекував ништо е настапот на Рамбо Амадеус во МКЦ ако не се лажам 2002 година (има и live CD издадено).
 
R

Randy

Гостин
На прво место се нормално Пинк Флојд. Да не ги постирам повторно
Од поновиве групи добар е unplugged koncertot na Korn

Долново видео не е од настап кој е најдобар, но настапот е многу добар и интересен знаејќи дека Чак Бери има на видеото преку 70 години.
 
L

Luki Junior

Гостин
За Рендето, Д Босс е еден од најдобрите изведувачи у живо...

перфектен..
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.555
Поени од реакции
1.493
Настап во живо со 2012/2013 година?

Со метафора да истакнам дека јас бубрег и десно маде мењам да ги гледам Porcupine Tree во живо.
Пинк Флојд на 21-век, со комплетно искуство од неописливи проекции до првокласен звук, овие момци се моментално кралеви за концертни искуства.

Погледнете и зошто...

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.679
Поени од реакции
8.506
Во чест на Дејв Брубек. Почивај во мир.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
14.066
Поени од реакции
8.480
ovoj koncert mnogumina go smetaat za best of the best, eve go vo full verzija

 
На врв Bottom