Најдобар настап во живо?

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Погледнете и ќе сватите:)
Убедливо најдобар настап
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Гледам дека не мора да е вокалист во прашање, па јас како мој најнај лајв настап на кој имам приствувано е настапот на Пол ван Дајк, одржан во Софија годинава. Додека сум жив нема да ги заборавам тие 3 часови .... :vozbud::vozbud::vozbud:




Камо среќа уште некоја ваква (барем приближно) добра журка да се повтори ..
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.808
Поени од реакции
15.731
Vo 1970 -71 godina, sega ne se sekavam bas tocno koga, TV Zagreb kupi i prikaza edna nekolku casovna kompilacija na poznatiot TV Show serial " This is Tom Jones",(voditel beshe poznatiot Oliver Mlakar) so live izvedbi na Tom Jones; edni od najvpecatlivi bea live izvedbite na poznatite hitovi na Picket i Redding, Land of 1000 dances i Hard To Handle, koj mu go donesoa na Tom Jones komplimentot "edinstven bel peac koj moze da ispee soul kako crnite peaci"; osven toa Jones prikaza i fantasticen danc, stepuvase na kabelot od mikrofonot... vo verzijata na TV show na TV Zagreb imashe i rariteti, mnogu od niv ostanaa mozebi izgubeni, kako n.pr. negovata edinstvena izvedba na hotot "Walk on by" ; jas togas go snimiv celiot show na magnetofon, no ja izgubiv podocna lentata..
Tom Jones - Land of 1,000 Dances
TOM JONES - Hard to Handle .. za zal ne e dostapno videoto, samo sound od Live izvedbata..
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7

никад у живот се неам вака наежено..
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Според мене еден од најдобрите изведувачи во живо.И за атмосфера и за све :)

 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
за мене



не е познат ама едено днајдоберите настапи во живо кој ме оставиле без здив!

 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
пошо гледам треба да пишиме за концерти на кој шо сме присустувале , ќе го издвојам концертот на „Кад би био Бијело Дугме“ , 4 април 2008 година , хала Тиволи, Љубљана ... Ален , Тифа и царот Бебек , неверојатно
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Уффффф на врвот е неприкосновениот и легендариниот...


Сигурно знате што стои зад концертов во историјата?

Исто така погледнете го и настапот на Хајд Парк во Лондон, Live8.
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
249
Поени од реакции
16
lEGIJATA - MKC... NAJBOLJE! LUDILOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
пошо гледам треба да пишиме за концерти на кој шо сме присустувале , ќе го издвојам концертот на „Кад би био Бијело Дугме“ , 4 април 2008 година , хала Тиволи, Љубљана ... Ален , Тифа и царот Бебек , неверојатно
длабоко извинување ... на 5 април беше концертот :salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom