Најдобар настап во живо?

P

parvati

Гостин
Обожаам да ги глеам лајфови на Шпонгл
А од јутуб наише у глау су ми останале наступи на ммм Молоко и Колдплеј, еве ги траке...
Роишн Марфи(како и да се чита име : ))) кида на овј наступ, која емоција и ежење се осеќа у ваздух...

А овај ми е фејврит трака од Колдплеј, наступ ги е врф
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.298
Поени од реакции
491
Kocertot na Maraja Keri vo tokio 1996 e sovrstenstvo i dokaz za eden od najdobrite vokalisti na denesnicata.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
11.913
Поени од реакции
5.794
излезе неодамно на Ју-Тјуб фулл концертот... вреди да се види и преслуша..
 
На врв Bottom