Најдобар настап во живо?

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
222
Кој естраден уметник независно дали е пеач или пеачка, во Македонија и во светот, според вас има најдобар настап во живо?

по можност видео клипови со настапи во живо!
за мене еве еден од омилените
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
10.752
Поени од реакции
8.629
Дефинитивно нешто најкрваво на кое сум присуствувал!

 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
10.752
Поени од реакции
8.629
Пологично е да е темава за најдобар настап во живо на кој сте присуствувале...вака е премногу обемна а и тиње, поради тоа што секој може да напука било што и независно во колкав број...пр : ќе лупнам ако не настап на хорот на шри рама од индија по повод празникот на кравата во јули '94та...свашта!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.279
Поени од реакции
4.499
Пологично е да е темава за најдобар настап во живо на кој сте присуствувале...вака е премногу обемна а и тиње, поради тоа што секој може да напука било што и независно во колкав број...пр : ќе лупнам ако не настап на хорот на шри рама од индија по повод празникот на кравата во јули '94та...свашта!
Предлогов се прифаќа Манс. Ќе дополнам во воведниот пост. Мада ми мириса дека темава постои, или имам пишувано на оваа тема на некој друг форум.

А јас... хух од странски се двоумам помеѓу Ману Чао (2002 на лизгалиште) и Продиџи (2005 на Саем). Има уште еден интересен настап, ама тоа беше повеќе циркус отколку концерт: Bloodhound Gang на лизгалиште пред неколку години.

Од балканските Дубиоза Колектив на Таксират 9.

Од нашите Санаториум на некој од Пис анлимитид фестивалите на Саем пред неколку години (за жал и нивни последен настап).
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
222
Предлогов се прифаќа Манс. Ќе дополнам во воведниот пост. Мада ми мириса дека темава постои, или имам пишувано на оваа тема на некој друг форум.
да таква тема постои за настап на рок група а општо не! темава е општо поставена намерно значи настап во шиво кој ве импресионирал, на кој сте биле , виделе чуле на тв, радио и сл

ако не ви се свиѓа не реплицирајте!

има теми кои мене ич не ми се свиѓаат и не реплицарм воопшто!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.279
Поени од реакции
4.499
Па во тој случај пола од металците ќе пишат Rammstein, Live aus Berlin.

Anywayz, твоја тема, а и со мојата преправка ќе треба пола мислења да бришам. Нека стои вака. Море нека трепка :)
 
На врв Bottom