НБА сезона 2019/2020

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.279
Поени од реакции
4.498
Рокитс-Маверикс 42-42 во прва четвртина, какво шутирање :)
Бобан ЦАР. Без да скокне прави офанзивни скокови. Цела постава на Рокитс изгедаат како џуџиња покрај него :pos:

Веќе купив дрес од Лука, ако остане Бобан у Маверикс ќе купам и негов дрес :)
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.376
Поени од реакции
2.061
Нуркич стартер и солиден после страшната повреда и паузата од година дена.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.979
Поени од реакции
26.668
Тејтум мвп...

Па мајсторе свака ти част, барем обрачот да го погодиш еднаш...
ali zatoa kakov grabez im udrija sudiite na kraj, grkov trebase da bide isklucen na 3 min do kraj veke, cist faul naprai u odbrana koga izbegnuvase blok, ama ne go vidoa kao demek sudiive a sto sve sudea, a potoa i cist faul u napad naprai koj bese ocigleden i go gledaa na video i ipak mu dadoa 2 plus 1 na grkov ( smenija odluka, prvicno faul svirnaa ).

Ke ja dobiea ovaa boston ja mislam da ne bea sudiive, bez grkov na kraj nisto ne pravea bucks, ako ne se lazam zadnji minut ipol dae 5 poeni, klucnata razlika ja naprai.

Dalas od druga strana kako iskockaa pobeda na kraj :facepalm: :facepalm: :facepalm:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
779
Поени од реакции
1.028
ali zatoa kakov grabez im udrija sudiite na kraj, grkov trebase da bide isklucen na 3 min do kraj veke, cist faul naprai u odbrana koga izbegnuvase blok, ama ne go vidoa kao demek sudiive a sto sve sudea, a potoa i cist faul u napad naprai koj bese ocigleden i go gledaa na video i ipak mu dadoa 2 plus 1 na grkov ( smenija odluka, prvicno faul svirnaa ).

Ke ja dobiea ovaa boston ja mislam da ne bea sudiive, bez grkov na kraj nisto ne pravea bucks, ako ne se lazam zadnji minut ipol dae 5 poeni, klucnata razlika ja naprai.

Dalas od druga strana kako iskockaa pobeda na kraj :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Што сакаме можеме да кажеме ама мизерии беше Татум, никој не му беше крив шо шутираше ко слепец... :)

Далас и Рокетс си ибаа мамата, баш шоу направија дечките :)
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
2.946
Поени од реакции
2.019
Шо е Зајон напраен ко Кита буковката во газо? Му се погоди живеачката изгледа.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.122
Поени од реакции
14.355
Klipersi sutiraa 3ki ko da nema utre, uste prvo pol ne e zavrseno imaat pogodeno 13 trojki.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.411
Поени од реакции
3.945
Ги гледам Mavs-и вечерва, т.е. нив и најмногу ги следам годинава и:
-Премногу зависат од шутот за 3, ок, имаат неколку добри тројкаши, но вечерва се утепаа од промашување, треба да поработат и на други стратегии,
-Многу паѓаат психички и физички во последната четвртина, досега изгубиле 17 утакмици за 5 или помалце разлика,
-Дончиќ, секако ми е омилен, но ако сака топката цело време да му биде во раце - летово треба да поработи на своите физикалии, да ослабе и да набие мускулатура затоа што америве го утепаа од ќотек, кој очигледно не може да го издржи. Плус да поработи на шутот за три или да намали со непотребни шутеви од 8-9 метри.
 
На врв Bottom