НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
The NBA has placed Lou Williams in 10-day quarantine after the LA Clippers guard was investigated by the league for what he did while on an excused absence from the Orlando, Florida, campus.
Братот побарал дозвола од NBA да отиде на погреб на татко на близок пријател,излегол од кампусот но потоа бил виден во стриптиз бар.:lolzz:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Ja gleam na reddit streams, nekoj chlen objavi pred nekoj den respect druzhe, profi rezolucija ne bague.. mislam deka nema potreba od forive so league pass pa da stavas drzhava india drn drn. Odete malku pogore go imate linkot.
за е. ени 70денари месечно ја да се замарам со стримови, кога све тоа можам легално да оди.
Screenshot_20200728_205450.jpg
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.392
Ма каква легалност, кој го занима тоа. Едноставно бутлег стримови се главоболки и замарање... Некогаш сецка, застанува, па снемува целосно.

Башка што нема шанси да седам по цела ноќ да гледам баскет, и повеќе од пола од утакмиците ќе ги гледам следниот ден. НБА пас функционира како видеотека, а после неколку часови веќе има и снимки со скратени паузи/тајмаути/полувремиња, исто и скратени снимки за клубови кои не ме интересираат доволно за да одгледам цели утакмици.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Вечерас продужуе сезона кој ви е фаворит у баблов? Ја као напатена душа фан на Никси мислам финале глеаме Јанис-Џејмс односно Лејкерси и Бакси. МВП лапа Лебронко, Руки Морент, МИП иде кај Џејлен Браун, Дефанзивен играч лапа Јанис евентуално Дејвис а титулата иде кај Лејкерите. Шо викате вие пишете ваши мислења за баблов. Ова чисто гола прогноза од моја страна бај д веј ништо сериозно. :)
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
When you realize a deadly pandemic wont stop Lebron from winning another ring


Yeah right!
Натпреварот беше израмнет до самиот крај а Клиперси играа без многу битните за нив Лу и Харел.
Брон повторно ке испадне лузерот за жал сега уште во Конференциското финале.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
На кого му објснуваш? На човекот што беше фан на Клиперс до пред 3 год? Сеа е фан на најголемиот ривал.
Очај
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Yeah right!
Натпреварот беше израмнет до самиот крај а Клиперси играа без многу битните за нив Лу и Харел.
Брон повторно ке испадне лузерот за жал сега уште во Конференциското финале.
Ne bi rekol, iako Kawhi mi e poomilen igrac od Lebron, mislam deka kralot doprva ke ja kreni formata i ke bide brutalen vo playoffot.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Ne bi rekol, iako Kawhi mi e poomilen igrac od Lebron, mislam deka kralot doprva ke ja kreni formata i ke bide brutalen vo playoffot.
Повеќе изгубени финалиња од Брон во историјата на Нба има само Џери Вест 8 во 60-тите кога Бостон владееа во таа декада.Брон е втор на вечната листа со 6 изгубени финалиња.
Чиста статистика.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Објективно Клиперс>Лејкерс според ростерот, очекувам дека во плејоф ќе се докаже ова.
Медиумската машинерија си го направи своето, Леброн put the clamps on Kawhi&PG, game winner, а уствари изигра доста слаба утакмица за негови стандарди.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Објективно Клиперс>Лејкерс според ростерот, очекувам дека во плејоф ќе се докаже ова.
Медиумската машинерија си го направи своето, Леброн put the clamps on Kawhi&PG, game winner, а уствари изигра доста слаба утакмица за негови стандарди.
Spored rosterot Lakers defitinivno e blag favorit.
No vo realnosta gledame deka odprilika 50/50 se, i najverojatno ako se sretnat bi mozelo serijata vo 7ma utakmica da ja reshavaat.
Mnogu raboti ke ni stanat pojasni za brzo, nekoj ke se nametne kako favorit, no momentalno epten tuka taka se.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Тејтум мвп...

Па мајсторе свака ти част, барем обрачот да го погодиш еднаш...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom