НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Шо ми е мерак Ворен Џи шо ги покака сите у баблот, башка трејдан за cash consideration има дечкото да докаже многу .. а поготово сакам да го покака оној антипатикот Џими Батлер таму у следната текма.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Зион,Лонзо и Инграм не биле родени кога Спурси последен пат не играле во плејоф. :pos:
20200809_214239.jpg
За жал после 22 години оваа сезона имаат многу мали шанси да се пласираат во плејоф.
Алдриџ имаше операција па не игра во Орландо и тоа е одлична шанса да се види до каде им се децава.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.128
Поени од реакции
8.943
Зион,Лонзо и Инграм не биле родени кога Спурси последен пат не играле во плејоф. :pos:
Прегледај го приврзокот 261939
За жал после 22 години оваа сезона имаат многу мали шанси да се пласираат во плејоф.
Алдриџ имаше операција па не игра во Орландо и тоа е одлична шанса да се види до каде им се децава.
se ubavo toa, pelikans se mizerija od restartot. pred pauzata imaa podobruvanje vo formata,
i zion im se vrati, i muabetot bese ajde nekoj pomlad tim neka fati 8mo, dali pelikans ili grizlis.

kako trgnalo ni ednite nema da bidat. pelikans imaat uste mnogu leb da jadat, stom vakvi spurs gi samaraat.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
se ubavo toa, pelikans se mizerija od restartot. pred pauzata imaa podobruvanje vo formata,
i zion im se vrati, i muabetot bese ajde nekoj pomlad tim neka fati 8mo, dali pelikans ili grizlis.

kako trgnalo ni ednite nema da bidat. pelikans imaat uste mnogu leb da jadat, stom vakvi spurs gi samaraat.
Зион повеќе се посветил на симнување 10кг отколку на формата,Лонзо и Инграм беа во фантастична форма пред паузата сега очигледно не се.
Феникс се во форма но сакам Портланд да фатат осмо место.Нуркич им се врати,Лилард,CJ,Мело,Родну Худ нема да го имаат од клупа но сакам Портланд да ги видам против Лејкерс
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.128
Поени од реакции
8.943
Зион повеќе се посветил на симнување 10кг отколку на формата,Лонзо и Инграм беа во фантастична форма пред паузата сега очигледно не се.
Феникс се во форма но сакам Портланд да фатат осмо место.Нуркич им се врати,Лилард,CJ,Мело,Родну Худ нема да го имаат од клупа но сакам Портланд да ги видам против Лејкерс
i jas sum za portland da se 8mi. realno najkompleten tim imaat od site pretendenti za 8mo.
ajde belkim po rezilot so rezervite na klipers, kje ispravat na preostanatite do kraj.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
se ubavo toa, pelikans se mizerija od restartot. pred pauzata imaa podobruvanje vo formata,
i zion im se vrati, i muabetot bese ajde nekoj pomlad tim neka fati 8mo, dali pelikans ili grizlis.

kako trgnalo ni ednite nema da bidat. pelikans imaat uste mnogu leb da jadat, stom vakvi spurs gi samaraat.
Lonzo e za greota u bablov..
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137
Мело се искачи на 15 место на вечната листа на поентерите во НБА. Ако го послужи здравјето ништо чудно да ги стигне следната сезона и Данкан, Доминик и Оскар.

 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Мело се искачи на 15 место на вечната листа на поентерите во НБА. Ако го послужи здравјето ништо чудно да ги стигне следната сезона и Данкан, Доминик и Оскар.

Prime Melo таму у Денвер 2006 2007 2008ма што правеше братот кога ќе ми текне .. :vozbud:
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137
Prime Melo таму у Денвер 2006 2007 2008ма што правеше братот кога ќе ми текне .. :vozbud:
Да, да растураше, ама еден дел од кариерата ја упропасти. Штета што не остана на тоа ниво, ама тоа е.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Кога ќе ми текне колку го хајпаа американците овој дебелогазестиов Зион, мислиш Џордан и ЛеБрон во едно е :LOL:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Кога ќе ми текне колку го хајпаа американците овој дебелогазестиов Зион, мислиш Џордан и ЛеБрон во едно е :LOL:
Има лимитиран минутажа има проблеми со коленото сега.Нема сомнеж дека е талентиран и ако се посвети и работи на себе ќе дојде и неговото време.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom