НБА сезона 2015-2016

Како ќе заврши серијата?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Ve pozdravi Draymond inace
cekaj be sea, neli falea kyrie i irving sto e so peglanjevo?
Koga zborev deka Draymond e najdobar igrac na Gsw mi se smeea tuka :) mn mi e krivo sto ke ja krenat pak vo sred Cleveland ama toa e
Mi se povraka zimi se, i ke izgubat ko magarinja u sred Cleveland, Green ke mu digne na Lbj Mvp vo faca, a fanovite i posle godina dena ke zborat kako kyrie i ciglata dale po 41 vo san francisco.
Никогаш не се правам генерал после војна, ама мајсторе го заслужи ти, повели среде Кливленд:kuracc:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
^^
Коуч Лу е веројатно најслабиот тренер кој освоил шампионат. Похаотична игра на шампион веројатно нема да се најде во цела историја.Тактика-додај ја на Леброн или Кајри и нека клаваат кошеви. :tapp:

Бар да го седнеше на клупа Лав и да го играше Фрај место него. Тој сигурно ќе погодеше голем дел од отворените шутеви за три кои ги промаши членот на биг 3. За одбрана, секако ќе беше подобар од Лав, јер полош дефанзивец од него нема.

:vozbud::cuc::pos::pos::icon_lol::icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.251
Лав се извади колку-толку вчера.. Доминантен во скоковите беше и одлична одбрана одигра над Кари последен напад..

Сепак мислам дека треба да го трејдат но веројатно жал ќе им падни и нема.. Уште еден-два 3&D играчи од типот на Фрај и Џеферсон не би биле лоши
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Лав се извади колку-толку вчера.. Доминантен во скоковите беше и одлична одбрана одигра над Кари последен напад..

Сепак мислам дека треба да го трејдат но веројатно жал ќе им падни и нема.. Уште еден-два 3&D играчи од типот на Фрај и Џеферсон не би биле лоши
За скоковите вчера нема зборови ама сепак многу мал придонес, барем ја повеќе очекував... Кога ќе ми текне Бош какви финалиња имаше во Мајами смешно ми е да ги споредам со ова на Лав ама тешко дека ќе се осудат да го трејдаат.
Сега со пензијава на Џеферсон под итно да се најде соодветна замена, а мислам дека и Шамперт веќе нема што да бара.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.609
Мамба Менталити!!!!!! Ирвинг најскромен момак на планетата, ЦАР! :cuc::cuc:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Лав е супер играч, едноставно лош меч ап за него се ГСВ. Тоа е единствената причина поради која и малце би размислиле да го трејдаат.
Ако сте го гледале цел плеј оф Лав си газеше.
Ги прегазија Детроит и Атлатна, у серии у кои доминираше Лав.
Ако се напрае некој паметен да каже дека не биле којзнае што тие две екипи нека види дека и Детроит и Атланта ја завршија сезоната без пораз и против Портланд и против Хјустон, екипите кои на пут ги имаше ГСВ
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Лав бил супер играч :icon_lol:
Добро напишаа погоре, спореди го со Бош кога Мајами освои и ќе заклучиш колкава мизерија од играч е.
Супер играта на Лав во првите две плејоф серии беше гаѓање тројки и изигравање дух во одбрана. После откако секна шутот и дојдоа екипи кои играат посериозна одбрана беше дух во двата правци. Единствено изигра 5-6 минути во последниот меч, другото не му е ни за спомнување.

Сума сумарум од тие што беа во ротација Томсон, Кајри, Џејмс, Џеферсон, Смит сите имаат поглеми заслуги од супер играчот Лав.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Лав е дупе во одбрана, човек мање, тоа сите го знаеме. Според мене воопшто не се прилагоди во Кливленд, далеку е од бројките што ги имаше во Минесота. Али па таму цела игра се вртеше околу него, земаше по 25-30 шута во просек, па може и ради тоа такви бројки..шознам :toe:
 
C

Castiel

Гостин
Само 4ца сме ги погодиле Кавс во 7. :D

Иначе посзалужено амин. Леброн е чудовиште. Ова му се најдобрите години и треба да ги искористи паметно. Какви последни 3 партии покажаа заедно со Кајри алал да му е. Башка што и тренер им беше. Не е лесно да си тренер-играч. Според мене Томпсон ја шитна серијата. Имаше некои безрезонски шутиве и на брзање кога не беше потребно тоа. И се виде колку очајно фалеше Грин на ГС на 6тиот натпревар. Ќе биде бурно лето и уште поинтересна наредна сезона.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom