НБА сезона 2015-2016

Како ќе заврши серијата?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.056
Аууууууууууу колку го сакам!!! ИГРАЧИШТЕ. Штета што до сега нема уште некој прстен :kuracc::kuracc:
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Прашање е дали проблемот кај Кари беше до притисокот или дека во крајните фази се игра многу појака одбрана и се дозволуваат повеќе контакти.
Лани беше ист случај, така што многу поверојатно е дека е второто. Сепак 90% од играта му е шутот за три, што го прави ептен ограничен играч, ко за суперстар.

Лав, каков мизерен играч. НУЛА!!! Нека го трејдаат таму под итно и последно финале нека му биде.
Па кога ќе ми текне дека бил член на БИГ 3 :popce:, дали да плачеш или да се смееш. :place::pos:

Леброн :kruna::kruna::kruna:
Го искритикував после 3-1, ама ова што го изигра во последниве 3 утакмици е неверојатно. Браво, секоја чест, даде све од себе и издоминира во секоја статистика. Греота ќе беше да не земе титула.
Кајри, браво дете, рамо до рамо со Леброн. Одлични партии и најбитната тројка за сезонава.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
Klay ne ostana da cestita, i guess his feelings got hurt hehehehe
Strasen basket

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Клеј ги уништи финалево ГСВ, премногу исфорсирани шутеви, премногу промашени, ништо не играше..последнава утакмица беше посебна прича, според мене, во него е најголемата вина за поразот денес, после него кај Стеф, ништо асално не изиграа цела утакмица..
Честитки за Леброн и компанија .
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.070
Поени од реакции
11.048
abe posledni 5 minuti site shutevi na cavs gi zemashe lebron, i promasuvashe premnogu zatoa sto nemozese na noze da stoi.E arno ama namasto gsw da go iskoristi toa i da napravi nekoj dobar vlez i siguren kosh,tie si frlaa od 10metri ili shutevi od svrtuvanje, pa podavanja pozadi grb.Si go baraa i si go dobija.IC maka ne mi e,iako cela sezona bea najdobri na krajov se posraa.SO umren james na krajot i so tolku promasheni sutevi od cavs ti da nemozes i da nesakas edna asolna akcija da napraivs i site shutevi isforsirani? pa koj ve eba be arno go primivte.Imase mnogo gluposti utakmicava od stranan a gsw,ama onaj shut od svrtuvanej na 2-3 min pred kraj koga go imashe green slobdoen me izvade od takt.Kopile glupo.

P.s Strasno me potsetija na houston poslednite 5minuti.Indijanci maximalno
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
^Умрениот Џејмс убо му збрцна банана од нигде на Иги на минута до крајот.. Одвај одеше кутриот :icon_lol:
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Кладилниците не чекаат :D

 
G

garthok

Гостин
abe posledni 5 minuti site shutevi na cavs gi zemashe lebron, i promasuvashe premnogu zatoa sto nemozese na noze da stoi.E arno ama namasto gsw da go iskoristi toa i da napravi nekoj dobar vlez i siguren kosh,tie si frlaa od 10metri ili shutevi od svrtuvanje, pa podavanja pozadi grb.Si go baraa i si go dobija.IC maka ne mi e,iako cela sezona bea najdobri na krajov se posraa.SO umren james na krajot i so tolku promasheni sutevi od cavs ti da nemozes i da nesakas edna asolna akcija da napraivs i site shutevi isforsirani? pa koj ve eba be arno go primivte.Imase mnogo gluposti utakmicava od stranan a gsw,ama onaj shut od svrtuvanej na 2-3 min pred kraj koga go imashe green slobdoen me izvade od takt.Kopile glupo.

P.s Strasno me potsetija na houston poslednite 5minuti.Indijanci maximalno
На крајот двата тима играа јака одбрана затоа и промашувањата, Лов како го чуваше Кари поготово
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Steph Curry has more turnovers (26) than assists (24) in this series. Изглеа на анонимното МВП не му работи копчето за пас на џојстикот
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Коуч Лу е веројатно најслабиот тренер кој освоил шампионат. Похаотична игра на шампион веројатно нема да се најде во цела историја.Тактика-додај ја на Леброн или Кајри и нека клаваат кошеви. :tapp:

Бар да го седнеше на клупа Лав и да го играше Фрај место него. Тој сигурно ќе погодеше голем дел од отворените шутеви за три кои ги промаши членот на биг 3. За одбрана, секако ќе беше подобар од Лав, јер полош дефанзивец од него нема.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom