НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 јуни 2017
Мислења
395
Поени од реакции
603
Што мислите сеа после повредава на Буги, повратак џедаја Двајт Хауард у Лејкерс ? Јес да беше тежок опинок таму 2012 кога и да беше али го јебеше и повреда. Ја мислам баш океј фит ќе биде, башка призна дека бил ептен мек и Коби бил у право коа го кењал тој период, така да 15 - 20 мин по утакмица сосема солиден пикап за Лејкерс. Мислење ?
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.426
Кaкo ке гo врaтaт кoлку штo знaм имa дoгoвoр зa следнaтa сезoнa сo Гризлис,ке требa преку трејд дa гo дoнесaт.
Не им ни требa гo имaaт фенoменaлниoт McGee,ке сoберaт некoј пензиoнер зa резервa кaкo Нoa,Гaсoл или Нене.
 
Член од
24 јуни 2017
Мислења
395
Поени од реакции
603
Кaкo ке гo врaтaт кoлку штo знaм имa дoгoвoр зa следнaтa сезoнa сo Гризлис,ке требa преку трејд дa гo дoнесaт.
Не им ни требa гo имaaт фенoменaлниoт McGee,ке сoберaт некoј пензиoнер зa резервa кaкo Нoa,Гaсoл или Нене.
Има муабет дека ќе му исплатат договорот од Гризлис и ќе биде фри ејџент. И ваљда си ироничен со "феноменалниот McGee", типот е океј за бекап или у најбољи случај стартер али максимум 20 - 25 мин на терен.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.426
Има муабет дека ќе му исплатат договорот од Гризлис и ќе биде фри ејџент. И ваљда си ироничен со "феноменалниот McGee", типот е океј за бекап или у најбољи случај стартер али максимум 20 - 25 мин на терен.
Ирoничнo или не JaVale имa двa прстенa пoзaди себе a мoже и Zaza дa гo земaт пa Брoн дa имa вистинскa Шaмпиoнскa пoддршкa :)
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.424
Поени од реакции
1.766
Има интересни опции. Фарид може да донесе скокање и борбеност, сигурно ќе сака да се докаже после овие неколку катастрофа сезони што ги има. Нене мислам дека е престар за да го соберат. Ноа исто може добар придонес да даде, ќе ја зацврсти и одбраната. Само се надевам нема Мело да го соберат :D
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.090
Поени од реакции
8.954
Двајт и Мело ќе ги соберат кога тогаш и то е то..

Најдобриот играч на американците на припремите Фокс им откажа.. Сеа се буквално Селтикси +Кузма и Мичел.. Сеа или никогаш за Србите..
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.042
Поени од реакции
1.261
Двајт и Мело ќе ги соберат кога тогаш и то е то..

Најдобриот играч на американците на припремите Фокс им откажа.. Сеа се буквално Селтикси +Кузма и Мичел.. Сеа или никогаш за Србите..

Ако не се опорави Теодисич тешко ќе биде за Србија а плус и Милосављевич им е повреден.
 
На врв Bottom