НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
35.404
Поени од реакции
69.273
Една од "супер-екипиве" сто посто ќе флопне на велико само прашање е која.

Некои ко Спарс,Џез, Нагетс пак ќе завршат бољи од дел од екипиве што направија милион потези.

Ептен ги потценувате ГСВ, особено сега кога некако никој не ги рачуна како #1 фаворит уште повеќе им одговара ова, се уште се едни од најдобрите екипи во лигава
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.459
Поени од реакции
5.111
Зациментирани се со 4 големи договори, ако не штимаат работите ќе биде весело во Филаделфија.
 

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.570
Поени од реакции
2.368
170 milioni za 5 godini za Simons. Ali se normalni?


Sent from my iPhone using Tapatalk
34 милиони за човек што не може да забоде поени од тројка? Па Бобан Марјановиќ со 223 има погодено тројка, а волов нема сеуште погодено.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.584
Поени од реакции
1.396
Хoрфoрд 33гoд. 4гoдишен дoгoвoр вреден 109Милиoни.

Тoбиaс Хaрис 27гoд. 5гoдишен дoгoвoр вреден 180милиoни.

Ембид 25гoд.лaни пoтпишa 5гoдишен дoгoвoр вреден 147милиoни

Хoрфoрд е стaр,Ембид е сo еднa нoгa,Симoнс имa 22гoдини негo нaјлеснo ке мoже дa гo трејдaaт,штo ке прaвaт сo другиве.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
12.670
Поени од реакции
13.269
Koj ke go sobere Melo ko so znam uste e bes klub.Kako propadna covekov ej

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.368
Поени од реакции
1.652
Koj ke go sobere Melo ko so znam uste e bes klub.Kako propadna covekov ej

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Па 35 години, одбрана не игра, а неќе да прифати споредна улога во екипа. Ко спот ап шутер може да биде корисен, само оди кажи му дека несмее неговиот џаб-степ да го прави на секое примање топка :D
 

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.570
Поени од реакции
2.368
Мене ме чуди зашто Лејкерси не го соберат Корвер...
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.048
Поени од реакции
8.894
Абе какви тиквари добиват над 100мил вие за Симонс сте се фатиле.. 17/9/8\ втора сезона во НБА
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
3.780
Поени од реакции
3.832
Мене ме чуди зашто Лејкерси не го соберат Корвер...
Го газат годините, во плејофот годинава испадна од ротација. Шутот му е тука но физички е далеку од тој шо беше, одбраната исто многу лоша му е.
 
На врв Bottom