НБА Сезона 2017-2018

Дискусија во форумот 'Кошарка' започната од Xsago, 5 октомври 2017.

?

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?

Анкетата е затворена 6 декември 2018.
 1. Utah Jazz

  30,6%
 2. LA Clippers

  28,6%
 3. Memphis Grizzlies

  36,7%
 4. Denver Nuggets

  59,2%
 5. Minnesota Timberwolves

  18,4%
 6. Portland Trailblazers

  44,9%
 7. New Orleans Pelicans

  36,7%
 8. Dallas Mavericks

  40,8%
 9. Cleveland Cavaliers

  8,2%
 10. Toronto Raptors

  81,6%
 11. Washington Wizards

  28,6%
 12. Milwaukee Bucks

  77,6%
 13. Miami Heat

  20,4%
 14. Indiana Pacers

  36,7%
 15. Detroit Pistons

  51,0%
 16. Charlotte Hornets

  34,7%
 17. Oklahoma Thunders

  57,1%
 18. Orlando Magic

  12,2%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. The Procrastinator

  The Procrastinator

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  8.013
  Допаѓања:
  8.827
  Ke se menuvaat bradley green i dudley.. Pak poarna odbrana od harrell i zubac na davis i cousins
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mr wednesday

  mr wednesday

  Член од:
  24 јуни 2017
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  587
  [​IMG]
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Мех

  Мех

  Член од:
  21 април 2017
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  82
  [​IMG] upload_2019-7-11_12-57-28.png

  Boogie stopen, me like it :D
   
  На Vatren му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Aleksandar91

  Aleksandar91

  Член од:
  16 април 2014
  Мислења:
  4.359
  Допаѓања:
  4.500
  Епа Дадли ако ги чува, нема што да правиме мубает. Тогаш честито нека ви е титулата.
  Оти тој кога чува некој нема мрдање.
   
  На Krstev и Инкогнито Original им се допаѓа ова.
 5. Хефест

  Хефест

  Член од:
  15 ноември 2008
  Мислења:
  4.809
  Допаѓања:
  7.391
   
  На Sasa Ilic, dragonsky и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.
 6. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  2.442
  Допаѓања:
  3.018
  Уште еден контендер? :D
   
 7. Invader

  Invader I am not in danger, I am the danger!

  Член од:
  17 ноември 2008
  Мислења:
  17.121
  Допаѓања:
  19.230
  Вестбрук и Харден во исти тим :pos::pos: oh wait..
   
  На Vlatko_Gjorce му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Saasko

  Saasko

  Член од:
  4 февруари 2012
  Мислења:
  2.530
  Допаѓања:
  1.349
  Прoчитaв декa Russ пoбaрaл дa биде трејдaн кaј Брaдaтa.
  Ај дa видиме кaкo ке изгледa Хјустoн сегa.
   
 9. Shashe

  Shashe

  Член од:
  31 октомври 2017
  Мислења:
  160
  Допаѓања:
  130
  Тандер имаат катаљарда фрст раунд пиково во наредни 5-6 години :)
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Adidya..Fanox on Faja :D

  Adidya..Fanox on Faja :D

  Член од:
  15 јули 2009
  Мислења:
  2.194
  Допаѓања:
  1.233
 11. The Procrastinator

  The Procrastinator

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  8.013
  Допаѓања:
  8.827
  Ne gledam kako bi uspealo ova duo ama ajde da vidime barem zabavno ke bidi.. Chris paul ne veruvam za dolgo da bidi vo okc ke brka i toj titula negde
   
 12. Vatren

  Vatren

  Член од:
  6 ноември 2014
  Мислења:
  1.168
  Допаѓања:
  1.518
  Никој не може да каже прецизно кое дуо како би профукнционирало, но едно е сигурно. Ќе гледаме најизрамнета НБА во задњиве 10+ години. Никад волку контендери за титула немало. Bring it on.
   
  На Krstev, vlatkobond, Koce05 и уште 9 други им се допаѓа ова.
 13. Mich0MKD

  Mich0MKD

  Член од:
  14 февруари 2013
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  1.046
  So 2 topki kje igraat Houston he-he.
   
  Vlatko_Gjorce, Sasa Ilic, Krk1 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Мех

  Мех

  Член од:
  21 април 2017
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  82
  upload_2019-7-12_9-13-5.png
  :ROFLMAO::pos:
   
  На Krstev, anonim, VardarVoSrceto и уште 22 други им се допаѓа ова.
 15. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  28.366
  Допаѓања:
  61.543
  Vidi gi Oklahoma kakvi degeni, za kilo semki go dadoa Russ... Za 56 godisniot Paul i pikovi ahahahaha da ti ebam idiotskata ekipa.

  A Houston kako sto rekov gi cekam vo play off, taman i Russ dojde sega, da gi pece povekje gazeto, im ebam toa kancerogenata ekipa.
   
  На Sasa Ilic и Nino Manchester им се допаѓа ова.

Сподели преку: