НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.132
Поени од реакции
13.516
Vidi gi Oklahoma kakvi degeni, za kilo semki go dadoa Russ... Za 56 godisniot Paul i pikovi ahahahaha da ti ebam idiotskata ekipa.

A Houston kako sto rekov gi cekam vo play off, taman i Russ dojde sega, da gi pece povekje gazeto, im ebam toa kancerogenata ekipa.

Наводно имале подобри понуди ама он сакал у Хјустон и му ја исполниле желбата зашо останал лојален на тимот 11 године

Сеа треба Прести да го прсти КП3 у Визардс за Џон Вол и уште неколку пика од прв рунда :pos::pos:
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.026
Поени од реакции
1.242
Vidi gi Oklahoma kakvi degeni, za kilo semki go dadoa Russ... Za 56 godisniot Paul i pikovi ahahahaha da ti ebam idiotskata ekipa.

A Houston kako sto rekov gi cekam vo play off, taman i Russ dojde sega, da gi pece povekje gazeto, im ebam toa kancerogenata ekipa.
Што се однесува до плејоф чекај си ги Лејкерс, оти прашање е и годинава дали ќе се пласираат дунстерите.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
28.584
Поени од реакции
62.406

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
255
Поени од реакции
203
"Lele Dragane mnogu sum vozbudena" :pos:


Daj neka pocne sezonava zimi se epten sum hajpnat .. volku kontenderi za titula nemalo NIKOGAS :)

Inace mislam deka Rus ke bide malce propean koa ke dojde u Toyota centar i ke mu dadat na znaenje deka ova ne e Oklahoma i deka tuka ne e on shef shefot (gezveto) i ke ima promena vo igrata negova .. 100 %
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.026
Поени од реакции
1.242
:pos::pos:
Najglupiot post vo istorijata na internetot.
Тешко да е најглуп покрај толкава голема конкуренција од лејкерс фановите како твојот дека претстојнава сезона Лејкерс се без конкуренција на Запад или на еден друг лејкерс фан лани дека Рокетси ќе го папале од Лејкерси во плејоф а не се ни пласираа.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
3.654
Поени од реакции
8.821
Мислам добар потег е ова на Оклахома, нивната шанса беше со Дурент + Вестбрук, чим тогаш не успеаа, со Расел кој само си брка статистики и останатите играчи со кои има канцер хемија, не можат ништо да направат повеќе од минатата сезона што направија. Вака изнасобери пикови, rebuild на тимот и почнува ново поглавје.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
4.466
Поени од реакции
4.724
Па мислам дека ниту еден тим не може да направи нешто посериозно со Вестбрук во тимот. Освен некој шампионски тим од претходно, па само да се додаде овај. Во секој случај добар потег на ОКЦ
 
Член од
23 август 2010
Мислења
28.584
Поени од реакции
62.406
Тешко да е најглуп покрај толкава голема конкуренција од лејкерс фановите како твојот дека претстојнава сезона Лејкерс се без конкуренција на Запад или на еден друг лејкерс фан лани дека Рокетси ќе го папале од Лејкерси во плејоф а не се ни пласираа.
Imaat konkurencija, Klipers, Utah, Denver, ete i Houston do negde, ama se prvi favoriti za titulata, samo sto ti si amebovidno stvorenje pa ne mozes da razgranicis odredeni raboti. Nemalo vo play off da se plasiraat :pos::pos:
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.057
Поени од реакции
8.911
Ајде Адамс во Клиперс и Пол во Лејкерс и да се играмо :duel:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.011
Поени од реакции
52.171
Добро, што е со постовиве дека првпат после којзнае колку време ќе гледаме израмнета сезона?

Па минатава сезона ако не беше израмнета, не знам...

Буквално немаше ниту еден тим ни во регуларна сезона ни во плејоф што беше доминантен како што се дешавало во претходните изданија...
 

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.571
Поени од реакции
2.374
Добро, што е со постовиве дека првпат после којзнае колку време ќе гледаме израмнета сезона?

Па минатава сезона ако не беше израмнета, не знам...

Буквално немаше ниту еден тим ни во регуларна сезона ни во плејоф што беше доминантен како што се дешавало во претходните изданија...
Лани гсв играа кур-ташак плус играчите често им беа повредени. Ако се сеќаш исто и ланската сезона беа втори во Западната конференција, само затоа што одмараа играчи. И во финалето ке се прошетаа да не се сјебаа Клеј и Дјурент.
 
На врв Bottom