НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Мочај ги Лејкерсиииииии!
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Штета шо одмораше против Гоберт, баш сакав да ги видам еден против друг, сега втората нема да игра Гоберт поради повредата. Некако Ембид сеуште ми изгледа мек во дуелите, се надевам како шо одминува сезоната ќе се подобрува физички и ќе го гледаме во плејоф.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.139
Поени од реакции
8.242
Роберт Ковингтон треба да потпише нов договор деновиве, се шпекулира дека ќе добие $62 милиони за четиригодишен договор, со $15 million renegotiation bump на неговите $1.5 од договорот оваа сезона. Ова е надвор од очекувањата, сите очекуваа повеќе, минимум $72 милиони за четири години.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.251
Штета шо одмораше против Гоберт, баш сакав да ги видам еден против друг, сега втората нема да игра Гоберт поради повредата. Некако Ембид сеуште ми изгледа мек во дуелите, се надевам како шо одминува сезоната ќе се подобрува физички и ќе го гледаме во плејоф.
https://streamable.com/1ftka

50% бил против Клиперси а вчера 69% бил :icon_lol:
Значи за брзо ќе го осетиме 'the whole load' од Ембид..
Следни 6 утакмици (сите дома) - ГС, Јута, Блејзерс, Меџик, Кавс, Визардс.. Против Кавси треба да биди 100% (y) Ќе му се истури со 60/20 на Лав кутриот
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
vecer boston gaziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
ИМам пишано минимум еднаш,ама морам пак.
ПО ГЛУП ИГРАЧ ОД СМАРТ НЕМА.ДАЛИ Е МОЖНО ОВА ШТО ГО НАПРАВИ НА ПОЛОЖУВАЊЕВО НА ИРВИНГ?
1 хендикеп на полувреме ми беше +3.5, заради интелектуалецов 5 поени, се да му ебам
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
ИМам пишано минимум еднаш,ама морам пак.
ПО ГЛУП ИГРАЧ ОД СМАРТ НЕМА.ДАЛИ Е МОЖНО ОВА ШТО ГО НАПРАВИ НА ПОЛОЖУВАЊЕВО НА ИРВИНГ?
1 хендикеп на полувреме ми беше +3.5, заради интелектуалецов 5 поени, се да му ебам
Глуп е ко курац, ама исто така и незаменлив во одбрана :D

Sent from my Shoot_1 using Tapatalk
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
смарт си напредува од година во година , розиер исто
џајлин си гази малиот заедно со тејтум
да не се повредеше хејворд ќе бевме 16-0 хаха
lets go celtics! :oleee:
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Што напредува Смарт, камен невиден е.
Многу добар БостАн, одличен е Џејлен Браун, само ќе видиме како ќе се одвива сезоната натака со оглед на тоа дека се релативно млада екипа. До сега некако број 1 играч ми е Хорфорд, после ланската бламажа годинава игра супер, се прави на терен.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Што напредува Смарт, камен невиден е.
Многу добар БостАн, одличен е Џејлен Браун, само ќе видиме како ќе се одвива сезоната натака со оглед на тоа дека се релативно млада екипа. До сега некако број 1 играч ми е Хорфорд, после ланската бламажа годинава игра супер, се прави на терен.
Уште еден доказ што значи добар систем на игра, а верувај не е Хорфорд број еден во Бостон него Ирвинг. Која е разликата од него до Томас нека увидат експертите сами, експертите што тврдеа дека Кливленд не загубил со заминувањето на Ирвинг и дека трејдот е вин ситуација за нив. Кајри страшно игра до сега, иако тоа не е изразено со огромен број на поени, ама одлично се вклопи во новиот систем на игра и сега за сега баш добро му оди. Кај Бостон највеќе ми се допаѓа што нема силување на топката, она класично баскет играње, него се си иде според акција и според план.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom