НБА Сезона 2017-2018

Дискусија во форумот 'Кошарка' започната од Xsago, 5 октомври 2017.

?

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, CLE, SAS, BOS, OKC, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?

Анкетата е активна до 24 ноември 2017 во 17:46.
 1. Utah Jazz

  22 гласови
  23,4%
 2. LA Clippers

  66 гласови
  70,2%
 3. Memphis Grizzlies

  28 гласови
  29,8%
 4. Denver Nuggets

  41 гласови
  43,6%
 5. Minnesota Timberwolves

  59 гласови
  62,8%
 6. Portland Trailblazers

  41 гласови
  43,6%
 7. New Orleans Pelicans

  31 гласови
  33,0%
 8. Dallas Mavericks

  12 гласови
  12,8%
 9. LA Lakers

  10 гласови
  10,6%
 10. Toronto Raptors

  62 гласови
  66,0%
 11. Washington Wizards

  60 гласови
  63,8%
 12. Milwaukee Bucks

  58 гласови
  61,7%
 13. Miami Heat

  31 гласови
  33,0%
 14. Indiana Pacers

  13 гласови
  13,8%
 15. Detroit Pistons

  22 гласови
  23,4%
 16. Charlotte Hornets

  27 гласови
  28,7%
 17. Philadelphia 76ers

  43 гласови
  45,7%
 18. Orlando Magic

  7 гласови
  7,4%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. Клипче

  Клипче asd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  10.468
  Допаѓања:
  24.223
  Се надевам ќе се спукаат пак Кантер и Леброн.
  --- Споено дупло мислење, 14 ноември 2017 ---
  Брееееееј какво мочање :pos::pos:

  15-0 за 3 минути
   
  На atix и Krk1 им се допаѓа ова.
 2. atix

  atix

  Член од:
  13 март 2012
  Мислења:
  109
  Допаѓања:
  36
  Попарување
   
 3. marinetti

  marinetti

  Член од:
  1 септември 2014
  Мислења:
  3.401
  Допаѓања:
  4.555
  Французов 5 украдени до сега..
   
 4. ColdSky

  ColdSky

  Член од:
  18 септември 2011
  Мислења:
  5.328
  Допаѓања:
  5.384
  ОЌЕ СТОКА ДА ВАС НАБИЈЕ 30 РАЗЛИКЕ  :pos:
   
  На Spiegel, Krstev и atix им се допаѓа ова.
 5. mr wednesday

  mr wednesday

  Член од:
  24 јуни 2017
  Мислења:
  99
  Допаѓања:
  89
  "I don't care who you are. What do you call yourself, 'King,' 'Queen,' 'Princess,' whatever you are. We're going to fight. Nobody out there is going to punk us. We went out there and played our game. We're going to go out there and get better every day." Kanter said.

  Енесе седи мирен трејд дедлајнот далеку е, да не ти се деси трејдовача пак. :pos:
   
  На Saasko му/ѝ се допаѓа ова.
 6. The Procrastinator

  The Procrastinator The boy wonder

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  6.628
  Допаѓања:
  6.845
  Embiid: 32 Points 16 Rebounds 2 Assists 11-20 FG 36 Minutes +23
  DeAndre: 2 Points 5 Rebounds 0 Assists 30 Minutes 6 Fouls -3

  https://streamable.com/y2sac

  [​IMG]
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 7. garthok

  garthok

  Член од:
  5 јануари 2013
  Мислења:
  2.497
  Допаѓања:
  1.246
  добри се никси годинава, кантер и мекдермот (y) Порзингис е забавен за гледање, коментаторите на никси исто за респект
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 8. BorriGol22

  BorriGol22

  Член од:
  23 февруари 2015
  Мислења:
  353
  Допаѓања:
  269
  cekaj be procra neli bese za Clipersi ti? so e sea rabotava so Deandre?
   
 9. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  23.391
  Допаѓања:
  45.670
  Види го Деандре уште вика еј ок е моја грешка е :pos::pos: Не бе на баба ми е, рипа ко мајмун на дрво. :LOL::LOL: Нешто слично му се дешаваше и во репрезентацијата против европските центри, многу често го јадеше на вакви финти, тотално неинтелигентен играч без грам мозок, едино е физички прејак.
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 10. The Procrastinator

  The Procrastinator The boy wonder

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  6.628
  Допаѓања:
  6.845
  Ако си ме читал ќе знајш дека го неќам ѓупакот.. Стока играч.. Прв тим ол-нба беше 15-16.. То е голем срам за лигата
   
  На BorriGol22 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. BorriGol22

  BorriGol22

  Член од:
  23 февруари 2015
  Мислења:
  353
  Допаѓања:
  269
  Izvini togas, moja :) Ne deka e los igrac samo daleku e od toa sto go praat, momentalno ima edno 10 centri sto se podobri od nego(overall), a nekoj go stavaa i vo top 20 igraci vo ligata..
   
 12. Krk1

  Krk1

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  2.923
  Допаѓања:
  3.991


  Дај бе нека му кажат дека со вакво приземјување нема да игра повеќе од 5 сезони во НБА. Греота талентот.
   
  На KembaW и Saasko им се допаѓа ова.
 13. BorriGol22

  BorriGol22

  Член од:
  23 февруари 2015
  Мислења:
  353
  Допаѓања:
  269
  Vakvo prizemjuvanje imase eden MVP vo 2011 a sega e na minimum veteranski dogovor, da ne go urocam maliot ama ne izgleda dobro ova
   
  На vlatkobond, Krk1 и Krstev им се допаѓа ова.
 14. Krk1

  Krk1

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  2.923
  Допаѓања:
  3.991
 15. The Procrastinator

  The Procrastinator The boy wonder

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  6.628
  Допаѓања:
  6.845

Сподели преку: