НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Ееее ебати малеро шо сум таман ги пофалив кари сосот се распука.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785


“Steph Curry is the face of the franchise, and that helps me out, because I don't have to. I don't want to have to be the leader. I'm not a leader. I'm bad at saying, ‘Stand behind me and follow me.’ No. I'm one of those guys that's just like, ‘Let's do this shit together. Let's just work everybody together. I don't mind being on the front line with you, but let's come and do it together.’ That's my way of leadership. I'm leading by example.”

Искрено сфака част, вака ко шо стојат работите им предвидувам подолга доминација.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446


“Steph Curry is the face of the franchise, and that helps me out, because I don't have to. I don't want to have to be the leader. I'm not a leader. I'm bad at saying, ‘Stand behind me and follow me.’ No. I'm one of those guys that's just like, ‘Let's do this shit together. Let's just work everybody together. I don't mind being on the front line with you, but let's come and do it together.’ That's my way of leadership. I'm leading by example.”

Искрено сфака част, вака ко шо стојат работите им предвидувам подолга доминација.
Da go zadrzhat trioto KD Kari Drejmond nema da im ima ramnopraven protivnik ushte 2-3 godini minimum.. Klej mi e nekako najzamenliv od niv
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Clippers guard Patrick Beverley will miss the rest of the season, league sources tell ESPN. His surgery required a repair of a microfracture and meniscus injury to his right knee.


Ништо од сезонава.. Бркај Док и трејдај све освен Блејк и Тео и #tankfordoncic
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Ве молам постирајте видеа кога ќе излезат од forehead дуелот со Вестбрук и Дурант... баш ме интересира какви зборови си разменија...
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Griffin => James => Embiid => ???
Леброн сум фан од ко глеам НБА таму 2004 негде.. Грифин од 2009.. Најново Ембид од 2014.. Следен веројатно Дончич уште сега го следам.. Грифин и Ембид му ги гледав скоро сите колеџ утакмици.. Значи не е баш вчера ми текнало за нив ќе навивам
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Cavaliers guard Derrick Rose is away from team and evaluating his future in basketball, league sources tell ESPN.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Малце каснам, али колку почна да се хајпа педерчево Дурент од коа се прилучи на супертимот тоа е нешо немогуче. Па у прегратки на Дрејмонд, Шеф и А-Клеј нормално е. Пре преодвратен ликот стана надвор од тоа шо е предобра играчина и дека го боли кур ваквите фаци ко мене шо го ругаат, али преОДВРАТЕН стана, ГНАСА, толку чао.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom