Мамење на тестови?

Дали сте мамеле на тестови?

  • Секогаш!

    Гласови: 295 31,1%
  • Се случувало...

    Гласови: 584 61,6%
  • Никогаш!

    Гласови: 69 7,3%

  • Вкупно гласачи
    948
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Од мобилен сум препишувал//:smir:
 

Gh0$T

BanishedFromMyOwnWorld
Член од
4 октомври 2008
Мислења
271
Поени од реакции
19
Јас овие финти ги праев уште во 6 оделение и тоа каленрачето го влечев скроз и си го ставав на клупа сега више е застарен модел тоа има многу други финти како на ПР.цел текст на салотејп,текст на КОКА КОЛА од малите и многу други ако ве интересира како е тоа со кока кола пиите це ви објаснам сликовито.
Aj oбјасни ... те молам :pipi:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Мастер :baeh:
се убивам од препишување,сама си ги праам ливчињата ги кријам сегде,ги преместувам 5000 пати за време на тест и никад не ме фатиле,дури успевам и на другите околу мене да им решам ...али шшшш :wink:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Тие од Сони Ериксон треба да добијат некое одличје заради тие Notes.Колку пати ми спасиле г'з кога требало да се пишува за години, други глупи факти и дрн дрн.Математика пример отвораш дигитронот, а пред тоа на позадина ги имаш формулите:)
Многу корисно нешто е тоа, сериозно.
не бе Notes...тапа е :) има боље финта....

хинт - сони ериксон чита и .txt фајлови...
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Ја денес користејки КАЛКУЛАТОР од линкус по мсн испрашуев другар формули х)
 

проф.

Величието е едноставно..
Член од
12 април 2009
Мислења
387
Поени од реакции
9
Како ученик учев во едно средно училиште во кое резил беше ако не препишеш барем нешто, чисто онака од љубов и адреналин, но сега (иронија на животот ) сум професор и не дозволувам препишување. Грешка е тоа кога мислите дека во првите десетина минути проф. скенираат кој се обидува да препише. Препишувањата:nenene: најчесто почнуваат да се случуваат во втората половина на часот. зошто?
Се ближи крајот а тој нема ништо напишано па ајде да видиме да си ја испробаме среќата.
:toe:

А башка и на клупите не треба да има ништо
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Како ученик учев во едно средно училиште во кое резил беше ако не препишеш барем нешто, чисто онака од љубов и адреналин, но сега (иронија на животот ) сум професор и не дозволувам препишување. Грешка е тоа кога мислите дека во првите десетина минути проф. скенираат кој се обидува да препише. Препишувањата:nenene: најчесто почнуваат да се случуваат во втората половина на часот. зошто?
Се ближи крајот а тој нема ништо напишано па ајде да видиме да си ја испробаме среќата.
:toe:

А башка и на клупите не треба да има ништо
А не сте помислиле вие професорите дека некогаш едноставно не може да се постигне се` да се научи и дека некои од професорите си ги преценуваат предметите? Па барем помогнете за по едно прашање на ученикот, ако не па.

Чест на исклучоци.
 

проф.

Величието е едноставно..
Член од
12 април 2009
Мислења
387
Поени од реакции
9
А не сте помислиле вие професорите дека некогаш едноставно не може да се постигне се` да се научи и дека некои од професорите си ги преценуваат предметите? Па барем помогнете за по едно прашање на ученикот, ако не па.

Чест на исклучоци.

Апсолутно се согласувам со сите кои мислат дека материјалот којшто треба да го научат учениците е 3-4 пати пообемен одошто треба да е !
Плус има неколку предмети кои можат да се изучуваат во еден....
Но проблемот е во системот, не во Вас учениците (целосен респект кон Вас) .
Во системот сите сме шрафови кои доколку не работат како што треба самиот систем ги отфрла.
А и Вие каква мотивација да учите кога соседот седи 6-7 год. невработен, а има факултет, кога газда е некој со завршено цело четврто одделение (вулгаризирам), кога да бидеш „ин„ мора да имаш супер мобилка не треба да учиш, треба да се расправаш со професорите (кои не се баш секогаш во право , но и не се баш секогаш виновни за се) итн. до бескрај.
А замислете ситуација во која доколку учиш обезбедено ти е место на елитен факултет (бесплатно) по завршување на факултетот те чека вработување во кое ќе мора да го примениш тоа што си го научил, значи нема ургенции нема телефонски јавувања... би било супер нели?!
И кога ќе барате вработување да ви дозволат да го презентирате сето она што сте го научиле дали нема да се учи?
очекувам коментари
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Денес математика цел тест препишав...:vozbud:

Минатата недела ме фати физика како препишувам со телефон...ем си добив единица ем ми го зеде мобилниот и двојче за на крај година:):kesa:
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
sekogas prepisuvam i sekogas ke prepisuvam ne sum lud cel material da ucam ke naucam polovina pa polovina ke si prepisuvam
a za prepisuvanje segogas ja koristam istata metoda livce vo rakav zime a leto livce so gore se lepi pot glupa i odkako ke pomine profesorot/kata ke ja pocnam misijata...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Абе порано потешко со листиња, сеа со компјутериве е милина, пиши што ти треба и само изгаси монитор и цепај гајле си немаш, остај што се корисни за препишување корисни се и за одговарање :)
Дур учев основно никогаш не препишував секогаш учев, а сеа средно секогаш препишувам (на секој тест сум спремен само не пали кај сите професори).
1ва 2ра и 3та година препишував од листиња и од клупа/зид/рака... а сеа во 4та од монитор :) и многу е полесно, башка на последна клупа седим, а дојде професорката гасим а малце се одалечи палим и така :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
sekogas prepisuvam i sekogas ke prepisuvam ne sum lud cel material da ucam ke naucam polovina pa polovina ke si prepisuvam
a za prepisuvanje segogas ja koristam istata metoda livce vo rakav zime a leto livce so gore se lepi pot glupa i odkako ke pomine profesorot/kata ke ja pocnam misijata...
Лол...а шо ке праиш на матура?? 50% да го научиш е тешко, а 50% да го препишеш е уште потешко...
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.928
Поени од реакции
486
Во средно неколку пати препишував од листе кое си го спремав од дома, а сега на факс понекогаш од тие што се до мене, ако ми се погоди местото или пак асистентите (нормално кога имам послабо научено).
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
абе батка ако вака препишуаме по примеров на кока кола ми треба цела гајба:pos2: инаку нема што не сум пробал и во глобала ни успевало имам мн мн примери еве неколку -последен тест математика 2 од 2 година немам правено-препишуав со мобилен ги сликав задачите и малку зум и терај работа,последна писмена макесонски цела писмена ја напишав на клупа,и со мн минијатурни ливчиња со 7 или 8 фонт и тн... јас миланеез го следам во секоја тема а најмногу во милан :helou: малу повече напишав од вообичаеното поз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom