Мамење на тестови?

Дали сте мамеле на тестови?

  • Секогаш!

    Гласови: 295 31,1%
  • Се случувало...

    Гласови: 584 61,6%
  • Никогаш!

    Гласови: 69 7,3%

  • Вкупно гласачи
    948
Член од
25 март 2009
Мислења
21
Поени од реакции
0
е да и на македонски неможам да препишам затоа што цело време стои кај тие пред мене.
а еднаш на тест како што сум малечка сум си се испружила на столчето во 4 клупа и неможе да ме види и ми доаѓа и ми вика „ТИ ШТО ПРАВИШ?“ и јас и викам „РАЗМИСЛУВАМ!!“ и цело време ми гледаше под маса си мислеше дека препишувам а јас си допишувам си набубав и пак добив 4 :vozbud:ама еднаш на писмена задача тема Т‘га за југ и не ми текнуваше што треба да напишам оваа за среќа излезе надвор и јас си препишав од листот каде што вежбав и среќа за останатото ми текна.:uvo:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
71
Поени од реакции
1
абе не дека нема шовек со нема преписано и јас преписувам и ке преписувам зс нема цовек со све знае а иначе тоа некој со го интересира ке го науци зс да го преписе
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
jas iam prepisano na istorija test imav nesto uceno ama ne celosno pa morav od toj do mene da prepisam ali nema veze taa i taka ne te gleda voopsto...inace na makedonski, matematika neam prepisano i krivo mi e koga jas ke resavam sama i ke dobijam dobra ocena a nekoj ke prepise sve i pak ke dobie dobra ocena, a ptem za fizika posebno za formulite mozes da me ubies ali gi znam na pamet toa ne prepisuvam......a inace na biologija isto taka na tets bukvalno nisto nepraev se zagledav vo edna skica na dzidot i ovaa doaga do mene i mi vika tebe dete ne mozam veke da te kontroliram odi sedi nazad sama i onaka ja gleam i si vikam dooobrrooo i si sednav i se zamisliv zas mi kazala taka i dobiv 2 na kraj hahahha:pos2:, a za angliski posebno isto taka posto veke gi najdov site testovi sekoj pat koga gi praime ali ima oni so povrzuvanje primer leva kolona so desna kolona znaci se ucat samo broevite na pamet i se pisuvaat hahahha i ova mi uspea posleden pat na testot :D:vozbud:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
заради овие 500 души што гласале дека препишале, или дека редовно препишуваат, за малку ке имаше екстерни...

не дека јас не сум препишувал али ете :) статистика...
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
pa dobro sto da prais koga nekoi profesori namesto na test da ti dadt 10 lekcii od materijalot ti dava 20 lekcii mislam nema smisla i sepak se bira ona sto e najvazno a ne sega nekoe detelce sto nema nikakva vaznost ona bas toa da go dade zatoa prepisuvame a ne zasto me mrzi da ucam ili ne sakam.....sto bi praela ako ne ucam ke sedam napc? ke izleguvam sekoj den? i za mesec dena ke mi zdosadi i nisto nema da mi bide interesno.... aj da ne zabegam od temava :pos2:
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
Препишувам најчесто од ливчиња ситно искуцано на компјутер го ставам во кесе или под листот од тестот и кога професорот не е тука препишувам. Инаку ми се случувало и од книга да препишувам, тоа по географија пошто е позаспан малце и ме остави книгата да ми седи на клупа до мене и тој кога ќе седне на катедра (затоа што седам во последна клупа и плус со мониторите сега) се препишувам. Инаку има во мој клас деца препишуваат писмени по македонски или предмети кои се учат така на памет од слушалки, слушалките скриени под коса не се гледаат, а од дома снимено се на мобилен материјалот што ни е за тест и само слушаат и пишуваат. (до сега било успешно ниеден немаат фатено). Исто така сега најнов начин преку блутут, некој седи надвор до вратата на училницата, другиот кој решава на пр тест математика го сликува тестот и го праќа по блутут на овој што е надвор, тој од надвор ја решава задачата на лист го сликува и пак назад му ја праќа по блутут и овој препишува...... тоа најнови техники кои соученици мои ги користат ја сум уште на листиња:pipi:, ама и немам потреба толку да препишувам затоа што најчесто учам.:toe:
 

Малата

Smile..It Confuses People
Член од
2 јуни 2009
Мислења
40
Поени од реакции
3
практикувам да си учам ама понекогаш и мамам
или ливчето во прибор или на маса и пишувам
пробував на нозе и да гледам ама така ми иде главата доле горе и се приметува..

секако не сакам да препишувам сакам да знам што учам за мое надградување ама кога станува збор за хемија латински што да правам :vozbud:
 
N

navivacka

Гостин
Ми се има многу пати случувано.........
Еднаш по Математика во 2 година ги напишав сите равенки на клупата а професорот додека кружел стигнал до мојата клупа а јас не сум го видела а во тоа време го помрднував тестот за да видам равенката и некој ме потчукна на рамото мислев дека е девојчето кое седе позади мене да и дадам пенкало бидејки ми беше барала претходно но кога се свртев има што да видам тоа не било другарка ми туку професорот:kesa:ме засрами пред цел клас и ден денес ме зезаат за тоа.
 

LovedGirl

M`agapas? S`agapw polu!
Член од
17 септември 2008
Мислења
127
Поени од реакции
11
сум препишувала од мобилен , од клупа , напишани цели лекции по раце и нозе , од листови ги ставав во мантил или под блуза..:pos2:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
ретко мамам на тестови. а и кога мамам, ретко препишувам:) најчесто ми дошепнуваат тие шо седат околу мене..
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Jas nikogas ne mamam na testovi, najdobro e da si cesen.:nenene: Site moi oceni se zasluzeni so trud.
POZDRAV:salut:
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
До 6то одделение не ми паѓаше на памет да препишувам али глеам сите зошто не и ја.Така од 7мо второ полугодие почнав редовно да препишувам кај математика(богица).Таа малце глупа па едно време си копирав тестови си пикав у џеб,после си вадев работна и на крај си ги кинев тестовите од работната и ги турав под клупа.Она уште не ги поделила на сите тестовите ја едната страна сум ја завршил и сум почнал да ја решавам 2рата.И така за 20минути ја сум го завршил тестот.Друг случај е со наставничката македонски.Таа на писмена ни дава некое четиво и по 2дефиниции.На почеток учев али на крај на годинава ме фати мрза и комотно си ја извадив читанката и препис на се и пак добив 4ка тоа е.Граганска култура на крај на година праевме тест и ја забораив дека праиме.Им викам на другариве да бегаме бе?Овие не.Епа јебига земав тетратка од девојче од друго одделение и ја остаив на клупа.Таа поминува ни ги зима тетратките мојава не ја зима пошто неам пишувано цела година и мисли неам тетратка.Така на тест си отворив тетратката препишав се и вам 5ка.Тоа е се од основно позз.

Едит: Еднаш ме фати таа математика и пол саат се расправав(не и го давав тестот) и на крај ми го остаи тестот и ми вика дореши...
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
па има уште време ке видам....се надевам дека нема да ме фатат ајде упте една година во корчагин и крај али што да се прави кога има такви лоши професорки и кај нив најмногу се препишува ацело време се фалат демек не дозволуваат да се препишува хахахаха они сеуште не знаат хахаха:pos2:
 
Член од
30 ноември 2008
Мислења
40
Поени од реакции
9
па секогаш кога правам тест си спремам некое ливче онака ради сигурност :) и нормално "мамам" хаха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom