Мамење на тестови?

Дали сте мамеле на тестови?

  • Секогаш!

    Гласови: 295 31,1%
  • Се случувало...

    Гласови: 584 61,6%
  • Никогаш!

    Гласови: 69 7,3%

  • Вкупно гласачи
    948

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.660
Поени од реакции
9.955
ехеее...нема тест на кој не сум препишуел.....најчесто ливчиња си праам..ги кријам по џебовите.....ме немаат фатено до сеа
у прва пишуев и на клупа....и така....
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Ретко препишувам,најчесто математика оваа година оти професорот не дава формули,па јас морам некако да се снаоѓам :wink:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
А да препишувам,утре препишувам обавезно по информатика:pos2:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
охо кај нас ако не препишуваш дека не си в ред те сметаат:jaj: на секој тест по едно ливче в џеб , едно под клупа , едно ваму , едно таму и то. Мора обавезно да се препишува барем кај нас :helou:
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
253
Поени од реакции
12
Многу ретко.Само на географија препишувам само тој предмет не го учам,наставникот е малце заостанат.Иначе на др предмет не препишувам :pipi:
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
Јас порано не препишував никогаш,дека ми беше глупаво и затоа добивав 1-2 сеа си праам ливчиња во ком. (WORD) И ке им ја смалам големината на буквите дури до 4,00 и ливцето ке дојде ептен мало и сеа добивам 3-4:smir::salut:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Јас порано не препишував никогаш,дека ми беше глупаво и затоа добивав 1-2 сеа си праам ливчиња во ком. (WORD) И ке им ја смалам големината на буквите дури до 4,00 и ливцето ке дојде ептен мало и сеа добивам 3-4:smir::salut:
a од телефон у .txt формат не е боље??
 
Член од
26 март 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
па да ви кажам и јас имам измислено азбука и ја крстив "AZBUK OF CHEATERS"
Така да кој ја сака може да ја научи :) хехе,и коа препишувам ливчето под газ и препишуење :).иам и уше една измислена ама и со бројки :) . Така да кој ја сака ке му ја пратам :) аххх.Ако ми дае географија тест од 5 лекциички и така ми е распарчана книгата и си зиам листот бап под гзот и препишуење аууу милина да видиш
:):drk::drk::drk::drk::drk::vozbud:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Сега ова година не памтам да сум препишувал, освен математика што си правам некој потсетници како се решават некој задачи, но тоа не го сметам за препишување.Не дека во прва и втора многу препишував ама сепак препишував.Не ме бива многу во тие работи.
-Сум препишувал со лепење на листови по дигитрон, во внатрешниот дел на дуксерица, ливче под рака,од дома напишани лекции само таму ке ги извадиш.
Ме имат фатено еднаш-двапати.
Првиот пат по македонски препишував писмена,професорот ме виде и ми тури печат на писмената, ама јас го ишкртав ко ништо да не било.
Вториот пат по електротехнички материјали со лекции раскажани од дома, не ме виде кога ги сменив,туку кога оценувала приметила,после ме испрашуваше дали сум препишал-нормално не признав.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Iako retko,ponekogas matematika sum prepisal formulite,na nacin sto ke gi zalepam na zadnata strana na digitronot,i ednostavo si svrtis i si pogledes ona sto ti treba.
 
А

Александра Д.

Гостин
Најчесто препишувам од пишуваното на клупа-потсетник, или пак некој од другарките ќе ми покаже нешто..но сепак највешта сум во менување тестови...Сигурно од големото искуство...најчесто се случува по Англиски и всушност јас решам 3-4 теста сосе мојот. Еднаш знам сменивме тест со другарка по Географија бидејќи и двете не бевме научиле добро така да јас добив 4, а таа 3..
Сепак не е фер некои деца што воопшто не се мачеле да учат, да препишат..не е фер кон оние кои учеле...ама...СНАЈДИ СЕ, ПА ЖИВЕЈ!!:wink:
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
ех јас на тестовите ке си направев едно мало ливче и ке го ставам под тестот и после се знае што треба
 

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
Ќе го цитирам само Климе (Миле Паника) K-15: „...Ич немет мамено.“
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Не сум вешто по овие работи ама сепак се снаоѓам колку толку.Ме немаат фаќано до сеа освен еднаш не знам како не виде на клупата.Ме стана и она проверуваше.Во рок од 10 секунди жива вода сум се напраил и глеа пола саат и пак не виде.Колку се може се препишува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom