Мамење на тестови?

Дали сте мамеле на тестови?

  • Секогаш!

    Гласови: 295 31,1%
  • Се случувало...

    Гласови: 584 61,6%
  • Никогаш!

    Гласови: 69 7,3%

  • Вкупно гласачи
    948
Член од
21 март 2014
Мислења
509
Поени од реакции
366
Мамење на тестови во време на корона туторијал.

Се мести Remote Desktop Protocol Shadowing на лаптопот на кој ќе полагате и тој што ќе полага си става бубица за слушање. Дополнително, доколку има телефон кој се користи како камера, се прави повик, а другиот се става на mute, за да може да слуша доколку има некакви реакции во реално време. Тој што помага се наоѓа во некоја соседна соба, битно да биде на иста мрежа и влегува и има и контрола над тастатура и маус, (идентично како со Teamviewer, а притоа нема траги*(подоле објаснето)), но нема потреба да се користи тој дел т.е тастатурата може и да има.

*Траги секако дека има во Task Manager(ова не го истражував но дефинитивно се шминка на некој начин), или пак ако ви бараат некакви си логови од вашиот компјутер( сигурно и за ова има начин да се маскира).

Знам дека сите ќе ме декларираат како луд после овој пост(некој ваљда и од претходно), јас не мамам на тестови(испити), последен пат препишав во 4-то одделение и оттогаш ме фати срам( како што ме фати срам кога попот ми ја соблече капата од дуксерката додека му лапна 100че на татко ми за 2 минути пеење на Велигден), а ниту пак имам план и став да препишувам од тој момент(згора на тоа и осудувам), но од очајот што факултетскиот живот го поминувам дома, решив да истражам и прикажам начин кој ете, совршено може да се користи при полагање/тестирање од дома.

ВАЖНО: Не ми е целта да мотивирам некој да препишува, гледам останатите давале совети и начини и претпоставувам дека советување е дозволено ако има „едукативна цел“, иако повеќе целта ми е да упатам критика(модератор нека избрише пост, ако претпоставката не е точна), бидејќи сигурно постои некој што користи слични начини, што секако не е праведно и за осуда, едноставно бесен сум што за наводно штитење(што нема врска, дури и бетер е) седиме дома, со што се загрозува мојата образовна, социјална, ментална и физичка кондиција!
 
Член од
19 октомври 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Не сум мамел на тестови до сега, ама можеби од сега...:sneaky:
би сакал да прашам дали има блокатори на факултетите и ако знаете на кои
 

mortum

Слобода или Смрт
Член од
5 ноември 2021
Мислења
107
Поени од реакции
83
Не сум мамел на тестови до сега, ама можеби од сега...:sneaky:
би сакал да прашам дали има блокатори на факултетите и ако знаете на кои
на уким врие од блокатори(те гаси од испит ако пробуваш да внесеш два видео оутпути, мауси и глувци, еден период можеше и у виртуелна машина да се среди ама ставија тракер и за тоа) един спас ти се мртви агли , на угд нема буквално ништо како спроведува професорот така (т.е нема тракери на таск менаџер и други глупости).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom