проф.
Поени од реакции
9

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Тие се слепо заљубени во својата професија и долго време ги проучуваат тие нешта така што потценување на истото им доаѓа како тежок удар.
  Аман не му реплицирај за решетките веќе :pos: мака ми е да бришам :)
  Дали сега можете да ме разберете кој ми е целта,да докажиме дека областа во Албанија е фалсификат за Ематија која треба да се навога на денечна Македонија,а таа понатаму ке ни отвори пат доколку докажиме за Ематија за престолнините Ајгај(светиот град)Пела,Арг и др.тоа е мојата цел,ако го имаме лавот клако заштитен знак треба и ова да го докажиме доколку сме во право,аљ сите докази водат на тоа,за кој сите треба да бидеме горди,(оставете ја глобализацијата
  да но јас реков ВИСТИНСКИ адвентисти, бидејки , колку што знам адвентистите се многу поригорозни околу вакви бракови (политичарите, верувам не се вистински верници)
  Makedonija e okean i kolku dlaboko da spagas se e malku i malku nikako da dojdes do dnoto,laze onoj koj veli deka makedoncite nemame istorija,Hristos Voskresna.
  Грешка во преводот, ќе се обидам утре (на раб.) да ја скенирам онаа што јас ја имам па ќе ти ја пратам..
  Инаку нели тоа црвеното е боја (нараторот е бојата, кучето „мајсторот„... итн.) позз.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom