Македонски филмови

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546
Го бивет филмов?
Па шо знам, го изгледав прееска. Не е нешо ваау според мене а има добра приказна, можеле и подобро да го направат. Ептен е за кино филмот, вака од кауч ако го гледаш изморен може и да заспиеш.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.408
Па шо знам, го изгледав прееска. Не е нешо ваау според мене а има добра приказна, можеле и подобро да го направат. Ептен е за кино филмот, вака од кауч ако го гледаш изморен може и да заспиеш.
Значи не. :)
Се мислев вечер да си гледам некој филм на мобилен, супер е снимката, ама изгледа Нетфликс ќе биде.
Не ми се гледаат спори филмови периодов, а особено не после пафкање и пред спиење.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546
Значи не. :)
Се мислев вечер да си гледам некој филм на мобилен, супер е снимката, ама изгледа Нетфликс ќе биде.
Не ми се гледаат спори филмови периодов, а особено не после пафкање и пред спиење.
Тогаш не го гледај, гарант заспиваш, ептен е спор филмот.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.133
Значи не. :)
Се мислев вечер да си гледам некој филм на мобилен, супер е снимката, ама изгледа Нетфликс ќе биде.
Не ми се гледаат спори филмови периодов, а особено не после пафкање и пред спиење.
Одличен е го гледав поодамна.

@Илко Илија

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
?
Автоматски споено мислење:


Дедо и внук онлајн.

За првото - Австралија, Австралија бе, немаш чуено? На Столе Попов

Три години подоцна има и краток филм што е ако не се лажам првиот македонски филм номиниран за оскар (ок, дел од југославија, ама ипак)


А за второто -

Идентитетот бетон.
1610315289764.png
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Врба на Манчевски во американски поход
  • ќе игра во кината низ САД во дистрибуција на „Кино Лорбер“, еден од најреномираните дистрибутери на уметнички филмови во САД, низ САД ќе се прикажува од 2021 до 2023
  • ќе има и специјални проекции во угледни предоскаровски настани во Њујорк, и Лос Анџелес и Калифорнија.
  • ќе се прикажува и на најреномираниот телевизиски канал за прикажување на филмови, НВO.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Гледам хрвативе имаат направено сајт како Netflix со претплата за филмови, серии, анимирани серии од екс ју државиве.
Svevid.net
Има филм со Петре Прличко Капетан Леши. Се надевам ќе има таму некогаш и некој македонски филмови макар биле и стари од времето.
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
240
Поени од реакции
905
Decki, nekoj privaten torent ili jutub kanal kaj so mozat da se najdat site makedonski filmovi od 1900 pa navaka ?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Чисто за инфо, првиот домашен долгометражен филм е снимен 1952. :D

Ако ги бараш и оние филмичите од Манаки што би ги нарекол само обид за филм, тоа е друга работа.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
На trackermk ги има повеќето, ама не сите.
Немаме еден сајт кај што ги имаме сите. На другарчето погоре би му препорачал прво да најде што би сакал да гледа, а потоа да почне во лов на богатството.

Дел има на trackermk, дел има на други екс-ју сајтови, дури и со подобар квалитет од тракерот, нешто има и на Јутјуб, особено тие стари кратки документарци што се по некои 15-20 минути, некои филмови може да се погледнат и на сајтот на Кинотека.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.588
Поени од реакции
81.177
На тракермк тешко дека ќе најдеш сидери...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom