Македонски филмови

Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
Немаме еден сајт кај што ги имаме сите. На другарчето погоре би му препорачал прво да најде што би сакал да гледа, а потоа да почне во лов на богатството.

Дел има на trackermk, дел има на други екс-ју сајтови, дури и со подобар квалитет од тракерот, нешто има и на Јутјуб, особено тие стари кратки документарци што се по некои 15-20 минути, некои филмови може да се погледнат и на сајтот на Кинотека.
Кај мене на ок ру и вк има македонски содржини. Ако сакате линк кажете
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
240
Поени од реакции
905
Немаме еден сајт кај што ги имаме сите. На другарчето погоре би му препорачал прво да најде што би сакал да гледа, а потоа да почне во лов на богатството.

Дел има на trackermk, дел има на други екс-ју сајтови, дури и со подобар квалитет од тракерот, нешто има и на Јутјуб, особено тие стари кратки документарци што се по некои 15-20 минути, некои филмови може да се погледнат и на сајтот на Кинотека.
Pisav Македонски филмови i sea to so mi izleze od wikipedia od 1905 pa navaka planiram se da gledam bez isklucok. Se somnevam deka ke gi najdam site ama ke se potrudam. Zato ve zamoluvam decki site so imate linkoj od exyu sajtovi, privatni trakeri i jutub kanali pratete mi vo privatna poraka ili dokolku dozvoluva moderatorot neka se objavat tuka javno za i ostanatite da se posluzat.
Автоматски споено мислење:

Дои кај мене со екстерен, ова е благодарение на @Zlatikevichius

Dokolku navistina ne mozam da se snajdam ke pravime nekoja kombinacija :)
Fala
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Dokolku navistina ne mozam da se snajdam ke pravime nekoja kombinacija :)
Fala
Брат, не е работата дали ќе се снајдеш туку колку вреќе ќе изгубиш... и јас сум по торентите и тракерите (интересно ми е) итн. ама за македонски филмови ќе се ебаваш максимално и ќе изгубиш многу време... затоа ја тркнав до кај златниот со екстерен, прописно ко шо треба.
Плус и у меѓувреме некои мали апгјреди направив, нешто што беше во полош квалитет го најдов во подобар, нешто ново што излезе во меѓувреме дополнив...
Не е дозволено а стримови за иптв дозволувате
Целосно си во право, не знам овој новиов модератор гајле му е изгледа, двојни стандарди.
Него, ми требаш нешто а не можам пп да ти пишам, ај пиши ми плиз.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.585
Поени од реакции
81.170
Закачете ги негде филмовиве, нетуку се фалете вака...лиги правите :sakasuste:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Закачете ги негде филмовиве, нетуку се фалете вака...лиги правите :sakasuste:
На кој му е толку значајно ќе си дојде со хард диск како што отидов јас до кај Злате.
Сепак станува збор за голема количина гигабајти.
Се заакав на другиот крај на градов у курац, у Куманово побрзо ќе стигнев. Да не збориме колку беше неосветлено. Ама важно Злате ми напраи топ сок :D
де закачи скриншот што имаш ако може?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom