Македонска фудбалска репрезентација

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
10.561
Поени од реакции
10.185
Дечки свесни сте дека со овој тим и со оваа позитивна атмосфера која владее во репката имаме шанси и на Европско да се покажеме во добро светло ?
Едно знам, има гласните жици да ми прегорат Јуни, комшиите ќе мислат дека воена состојба имаме дома, ќе се треси цела маала :ROFLMAO:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
3.950
Поени од реакции
4.738
Моментот кога Адеми градеше топка у 16 и го чекаше да излезе Столе, а на овој нозете пресечени и Адеми коа се издра "IZADJI NE BOJ SE" ... тоа беше околу 50тата минута колку само храброст му внесе на Столе потоа на секоја топка излаваше и сигурен беше, и на крај у 97ма на центаршутот коа и' тргна знаев дека е негова
Потоа му се извини што му се развика така. :D
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.159
Поени од реакции
6.464
Не може заради протестирање да се поништи. А и така Пандев се пензионира после ЕП.

ne veruvam deka ke se penzionira ako sme u igra i za svetsko... posle ova i te kako moze da se premisli pogotovo ako dobie nov dogovor od dzenova
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.561
Поени од реакции
10.185
Барем топик тренд ќе бидеме по социјалниве мрежи сега, атракција :D
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
122
Поени од реакции
101
Тек сега не видуваме вакцини

Германија последен пат изгубила квалификационен натпревар за СП на домашен терен, во 2001 година од Англија.
Во овие 20 години, загубиле уште два квалификациски натпревари на домашен, со Холандија 2-4 за ЕП 2021 и со Чешка 0-3 за ЕП 2008.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.075
Поени од реакции
48.545
Онака лабаво си ја претепуваш Данска светски првак у ракомет. Германија фудбал никад у живот не изгубиле, дое Македонија утепа куче. :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
Како земавме залет и САД да ни дојде во кошарка ќе ги исшамараме :D
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.453
Поени од реакции
4.333
Не бе, Мрмињо решил да им го загорчи животов на педериве од федерација :ROFLMAO:. Останува батката селектор, и нека му е.Каква само победау Германија. Треба да се има карактер, нерви, и луда реализација за да победиш во Германија. Покажаа муда до колена, срце планина, колективен и индивидуален квалитет. За Адеми што да кажам, каква само машина и менталитет имаме во овој чоек па тоа е страшно.Еден на еден коа ќе тргне меша све живо пред себе и што е најважно пас као со рука.Штета што неаме поише бекови, ја Џани би го играл десно крило само да центрира, каков центаршут има типчето се живо е опасност у шеснаесетник. Секоја чест на сите до еден, ова беше ноќ за памтење. Нека ги има уште многу! МАКЕДОНИЈАААААААААА!!!!
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom