Македонска фудбалска репрезентација

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.877
Поени од реакции
78.284
Овие мислам дека се послаби и од Косово.

Немаат никој познат-швили или некој познат-ладзе, све некои полуаматери.

Ако не измесечари Столе рутнирано ќе ги добиеме и нив.
Да, ама Косово на 100% со цел тим и во елемент

Од овој вечерашниов тим на Косово не би рекол
Автоматски споено мислење:

Најдобар посла Пандев мислев хронолошки. Новевски, Васоски и Митревски беа пред Пандев. После капитенот, следен играч што е прва класа кој игра во репрезентација е Адеми. Тука негде е и Ристовски, веројатно сеа ќе бидат тоа и Барди и Елмаз. Како и да е, Адеми е најквалитетниот индивидуалец од среден ред моментално, подобар сеуште и од претходно споменативе двајца.
Дап, има смисла ова, погрешно те сфатив јас у хајпов :D
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.277
Поени од реакции
2.254
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.877
Поени од реакции
78.284
Иначе пеколен распоред имаме, да повториме :D

За три дена од сега играме на гости против Естонија ваљда утре ќе тргаат играчите..

За шест дена од сега играме дома со Грузија, ете да се извежбаме :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
32.408
Поени од реакции
79.461
Јагода на шлагот. Зоран Видески-Видара се јавува од студио личен, дотеран во кошулче од Тудорс, очите светнати од некоја брља ракија, Мрме влага у терен ала Мурињо и Конте, Бејтулаи повреден. :love:
Видич бил во делириум гарант, осетил нирвана по последниот судиски свиреж, лицето му трнеело од осмех, запалил пура од среќа од 100 денари од некоја сумњива трафика, се гушнал со колегите и прекршил 1000 протоколи. Кујзне во која биртија е напикан сега, гарант вртлог у глава осеќа од родео меко и тужен алкохол.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
2.740
Поени од реакции
10.648
Видич бил во делириум гарант, осетил нирвана по последниот судиски свиреж, лицето му трнеело од осмех, запалил пура од среќа од 100 денари од некоја сумњива трафика, се гушнал со колегите и прекршил 1000 протоколи. Кујзне во која биртија е напикан сега, гарант вртлог у глава осеќа од родео меко и тужен алкохол.
Мислам дека цела трета смена МТВ смрди на родео меко, сомнителен алкохол и Југославија од витрините што им стојат по канцелариите. :D
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
2.665
Поени од реакции
5.134
Мислам дека цела трета смена МТВ смрди на родео меко, сомнителен алкохол и Југославија од витрините што им стојат по канцелариите. :D
Сигурно ќошојте на таваните имаат фатено мувла, архивираните книги пајажина, троседи ако имаат евентуално се искинати по краевите, и кога ќе влезиш во вецето труе на неисчистено :D
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.226
Поени од реакции
6.177
Vo sreda igrame so Gruzija vo Skopje za ligata na nacii, mozno e i gledachi da pushtat sega od ko pomina kosove :D
 
Член од
30 август 2017
Мислења
747
Поени од реакции
1.115
Се ок, честита победа на сите, но приметив коментари нереални тука во форумот од типот косоварите се дрва не ги бива бла бла само ке се надоворзам со коментаторот од МТВ кога коментираше дека овој пат среќата не посака и се согласувам голема среќа е прво што Косово не е во форма како лани и со фактот дека 3 клучни играчи на нивната репрезентација на одигра во Скопје. Коментарите дека нив не ги бив се идиотски и неписменски
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
2.665
Поени од реакции
5.134
Се ок, честита победа на сите, но приметив коментари нереални тука во форумот од типот косоварите се дрва не ги бива бла бла само ке се надоворзам со коментаторот од МТВ кога коментираше дека овој пат среќата не посака и се согласувам голема среќа е прво што Косово не е во форма како лани и со фактот дека 3 клучни играчи на нивната репрезентација на одигра во Скопје. Коментарите дека нив не ги бив се идиотски и неписменски
Среќата не посака?...второто полувреме беше тотална доминација и илјада шанси имавме за 3-1...да беше малце поспретен Алиоски во решителноста утакмицата ќе беше решена порано.

Тоа што не му играа на Косово тројца клучни играчи е ок..ама да не заборавиме дека и на нашите не му играше Елмас кој е доста клучен играч откако ќе се префрли топката на противничката половина...замисли наместо Несторовски(кој денес рака на срце добро изигра) да беше Елмас...класи разлика во квалитет
Автоматски споено мислење:

Како не се степаа Грузијците со Азербеџан наместо Ерменија....сега ќе му заминеа пола во војна и ќе игравме на некој неутрален терен(Кипар?)...easy money :kafence:
 
Член од
30 август 2017
Мислења
747
Поени од реакции
1.115
Среќата не посака?...второто полувреме беше тотална доминација и илјада шанси имавме за 3-1...да беше малце поспретен Алиоски во решителноста утакмицата ќе беше решена порано.

Тоа што не му играа на Косово тројца клучни играчи е ок..ама да не заборавиме дека и на нашите не му играше Елмас кој е доста клучен играч откако ќе се префрли топката на противничката половина...замисли наместо Несторовски(кој денес рака на срце добро изигра) да беше Елмас...класи разлика во квалитет
Во мојот коментар потенцирав дека среќата е во тоа што Косово моментално овој период посебно после почетокот на панедмијата не е во форма и дека 3 клучни играчи на репрезентација не одигра на овој натпревар. Не зборував за овој натпревар како се одвива настаните. Исто така, потенцирав дека коментарите дека косоварите не ги бива се нереални. Лично мислам за 4-5 години ке бидат страшна добра репрезентација
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.819
Поени од реакции
48.654
Се ок, честита победа на сите, но приметив коментари нереални тука во форумот од типот косоварите се дрва не ги бива бла бла само ке се надоворзам со коментаторот од МТВ кога коментираше дека овој пат среќата не посака и се согласувам голема среќа е прво што Косово не е во форма како лани и со фактот дека 3 клучни играчи на нивната репрезентација на одигра во Скопје. Коментарите дека нив не ги бив се идиотски и неписменски
Па дрва беа. Али откачи ги тројцата најдобри наши играчи и може дури и поголеми дрва ќе добиеш.
 
На врв Bottom