Македонска фудбалска репрезентација

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.877
Поени од реакции
78.284
Нема. Не ги бива за голмани. Најзиболно. :D

Инаку, имам пишано и претходно ама ќе пишам пак, Адеми е најдобриот играч што заиграл за Македонија после Пандев.

Братот е сува класа, сам може да држи цел среден ред, да не му беше оној скандал со допингот и да го заобиколеа повредите сега ќе беше клучна фигура во јак тим од топ 5 лигите без сумња.
Бољи и од панчев?
Имавме и златни дефанзивци. Добри фаци и после независност...
Шо знам, ептен high praise е ова :D

Ама се сложувам, ептен underrated играч, може да бидеме среќни што го имаме
Автоматски споено мислење:

Значи, ако случајно идеме, или играме против FRA/GER/POR, или против AUT/UKR/HOL.
Се реши веќе ова

Ако ја победиме Грузија тогаш ќе бидеме во група со Холандија, Австрија и Украина
Автоматски споено мислење:

Slednata so Grusija treba da pazime da ne ja prodadat Betulai, Musli, Barti, Alijoski ili nekoj takov. Isto i golmanot i on e sumljiv mnogu!!!11!!1
This but unironically
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.583
Поени од реакции
4.157
Еве го :pos: :pos: :pos: класична мрмажа

Мрме звани Мрмот :LOL:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.877
Поени од реакции
78.284
Сега да изгубат од велесилата Грузија.... :confused:
Па види..на гости..веќе еднаш се мачевме..

Тоа ќе биде потежок меч од вечерашниот и тоа 100%
51-49 се шансите за Грузија ја би рекол :D (без проценти ништо :D )
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.570
Поени од реакции
55.259
Сега да изгубат од велесилата Грузија.... :confused:
Овие мислам дека се послаби и од Косово.

Немаат никој познат-швили или некој познат-ладзе, све некои полуаматери.

Ако не измесечари Столе рутнирано ќе ги добиеме и нив.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.454
Поени од реакции
1.071
Луѓе не делете се ако на некој не му се игра за Македонија не треба да игра вака во овие моменти не е време за поделби и навреди едноставно уживајте играчите дадоа се од себе.Сега на ред е Грузија.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.474
Поени од реакции
9.115
Па види..на гости..веќе еднаш се мачевме..

Тоа ќе биде потежок меч од вечерашниот и тоа 100%
51-49 се шансите за Грузија ја би рекол :D (без проценти ништо :D )
Добро, на страна што условите за игра беа поблаги од катастрофални.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.194
Поени од реакции
190.174

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
18.499
Поени од реакции
38.441
Што е тоа Грузија бе, бегај ајде. Треба да се измоча ко што се моча она рушевината у паркче после мостот карши стадионот.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.570
Поени од реакции
55.259
Бољи и од панчев?
Имавме и златни дефанзивци. Добри фаци и после независност...
Шо знам, ептен high praise е ова :D

Ама се сложувам, ептен underrated играч, може да бидеме среќни што го имаме
Автоматски споено мислење:


Се реши веќе ова

Ако ја победиме Грузија тогаш ќе бидеме во група со Холандија, Австрија и Украина
Автоматски споено мислење:This but unironically
Најдобар посла Пандев мислев хронолошки. Новевски, Васоски и Митревски беа пред Пандев. После капитенот, следен играч што е прва класа кој игра во репрезентација е Адеми. Тука негде е и Ристовски, веројатно сеа ќе бидат тоа и Барди и Елмаз. Како и да е, Адеми е најквалитетниот индивидуалец од среден ред моментално, подобар сеуште и од претходно споменативе двајца.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.711
Поени од реакции
2.244
Па види..на гости..веќе еднаш се мачевме..

Тоа ќе биде потежок меч од вечерашниот и тоа 100%
51-49 се шансите за Грузија ја би рекол :D (без проценти ништо :D )
Солидна екипа имаат Грузија, ако покажеме вака цврста игра треба да ги поминеме. Е сеа само да неаме повреди/коронисани.
Имавме среќа против косово што им фалеа играчи, ние само без елмас бевме. Ако се и двете селекции фит и во ваква форма тогаш сме ние благи фаворити. Негде 55-45 :D
 
На врв Bottom